bugün

ezanın arapça okunması ne kadar doğru ise, ezanın kürtçe okunması da o kadar doğrudur. keza; ikisi de bu ülkenin dili değildir.

(bkz: başlığın başa kalması)
(bkz: başlığın önce başa kalıp sonra ilk entry'nin geri gelmesi)
kürt olan müslümanlar için normal durum.
(bkz: islam ı bilmemek)
laik bir ülke, bir dinin kendi ibadet çağrısını tüm halka yapmasına izin verirken, ülkenin resmi diliyle yapılmasını sağlamalıdır. yoksa evinde arapça ezan, kuran okumak isteyen bir kişi istediği gbi okuyabilir. bireysel ilişkilere devlet karışmaz. ama dinin toplumla ilgili noktalarında karışır, karışmalıdır.

ayrıca, o türkçe için kendini paralayan arkadaş, ingiliz dili ve edebiyatı öğrencisi de olabilir. zevklere, tercihlere, başkasının hakını ihlal etmediği, devletin kurallarına ve toplumsal kurallara aykırı olmadığı sürece saygı duymak gerekir.
uzun zamandır tartışılan kamuoyu konusu.
türkçesi tartışılırken ve sansasyon yaratırken kürtçesinin gündeme gelmesi de eşşeğin cinsel organına su kaçırma seviyesine gelmiş bulunuyor.
(bkz: eşşeğin cinsel organına su kaçırmak) (bir atasözü)

edit: yazı ne kadar kötü oylanacak entry'dir bilmiyorum ama. öncelikle T.c. sınırları içinde yaşayan bir ırkın, kendilerine yer edinme çabalarının her halukârda hüsranla sonuçlanacağını kendileri de biliyor. üstte görmüş olduğunuz düşünce ve fikir asla değişmeyecektir.
bu bayrak ve dil (!) altında yaşıyorsan buna uyum sağlamak gerekir.
gene bir atasözü der ki;
(bkz: ya bu deveyi güdeceksin ya bu diyardan gideceksin)
ülkedeki kürt sorunu daha çözülememişken ve halen aramızda, kürtçe konuşulmasına tahammülü olmayan insanlar varken ezanın türkçe yada kürtçe okunması gibi suni tartışamlar yaratmak yerine, türkiye'nin ciddi anlamda çözüm bulması gereken sorunları(eğitim, sağlık, kürt sorunu, ekonomi gibi vb...) tartışmak ve tartışılan bu sorunlara daha barışçıl ve mantıklı çözümler üretilmek bir ülke için en faydalı olanıdır.
ezanın her dilde okunabileceğini gösteren örnek.
ezanin arapca okunmasi sunnettir ve bu tur polemikler yersizdir..
görülünce 'yuh artık daha neler' tepkisine neden olan, ana dili türkçe olan türkiye cumhuriyetinde sadece ezan gibi özel bir durumda yapılan ayrıcalığı anlayamamanın ürünü, başlıkta amaç ezanın türkçe okunmamasını eleştirmekse neden ısrarla kürtçe örnek verildiğine anlam verilemeyen başlıktır.
(bkz: saçmalığın daniskası)
sunni gündem olusturmak için ortaya atılmıs bir tez'dir.
vakti zamanında ezan türkce okundugu için bu ülke'de kutuplasmalar olmamıs mıydı? hatta 27 mayıs darbesinde bunun etkisi yok muydu?
ben bu önermeyi cok masumhane bulmuyorum.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.