bugün

laurence isimli islamcı gibi bunların en büyük hayali dinsizlerin cehennemlerinde yanıp acık çekmeleri, kötüsünüz olum siz içiniz kötü.
Sabah alarm kuruyorum duymak için.. açıyorum pencereyi.. gecenin kör karanlığının gidişini günün o muhteşem aydınlanma anını ezan sesiyle dinliyorum.. huzur dolu.. aşk dolu...
hep rahatsız oluyorum. genelde ezan okunduğunda kapıyı, pencereyi kapıyorum. bunu yapınca sesi kesiliyor.
https://www.diyanet.tv/ezan-sesine-desibel-ayari

buna zaten bir kural var.

en yakın caminizden isteyiniz.
küçüklüğümden beri rahatsız olurum. sabah ezani ozellikle,makamı farkli oldugu icin korkutucu olabiliyor. belli bir dedibel duzeyinde okutulsun bence ses kirliliğinden baska bir sey degil. sonucta bir tek muslumanlar yaşamıyor toplumlarda.
Küçükken Kabus görüp uyandığım zaman korkudan geri uyuyamazdım, sabah ezanının okunmasını beklerdim. Beni koruduğunu hissedip rahat rahat uyurdum.
1 değil 2 değil tam 5 vakit. 1 2 gün değil 365 gün. 1 2 yıl değil. Tüm hayatın boyunca.
Caminin yanında ikamet eden bir kimse olarak bilhassa içinde bulunduğum durum.
gayet insani ve olağan bir durum. zaten 55 yaşın altında kimse namaz kılmıyor. hep ihtiyar fosiller kılıyor ve kendileri de namaz saatini takip etmek yerine böyle bağırtılarla bizim kafamızın sikilmesine neden oluyorlar.

din düşmanı ataist ülkelere hayranlığımız boşuna değildir... iskandinavya ülkeleri allahın ta kendisidir...
göreceli olarak degisebilir.

namazi Niyazi yerinde bir arkadasin, yeni Dogan ve Kolik olan bebeginin uyku dalmasinin akabinde okunan ezana oldukca sitem ederdi.

cit sesine uyanip, uzun süreli aglama krizlerine giren bebekleri bu hale getirmisti.

tabi uykusuz gecen gecenin Sabahinin yogun Trafigi ile stresli isine gidip yine uykusuz bir geceye baslayacagini bilmesi de olabilir.

sonucta dini bir rituel, inanan kitle ici saygi duyulmali.
Siktirin şuraya gidin diyeceğim yerde yok. Dünya üzerinde her yerde ezan okunuyor.
Hayır ezan türkçe okunsa sanki camiye girip namaz kılacak dürzüler.
gayet doğaldır sonuçta kafa siken bir ses bu ezan dedikleri ve insan haklarına aykırı. çomarlar bunu elbet bir gün öğrenecek ama zeka seviyelerinin biraz daha gelişmesi lazım. resmen edimsel kouşullanmayla yaşıyorsunuz.
ben oluyorum. ezan propagandası beni rahatsız ediyor. günde beş defa allah yok da denilsin o zaman.
senin ilacın bende

görsel
bunun solculukla veya atatürk ile ilgisi yoktur bunun sebebi her yerde özgürlük diye kıçını yırtan adamın milletin kutsal değerlerine saygı göstermemesidir.. bazılarında ise tamemen or...pu çocukluğundandır...
kardeşim müslüman ülkede ezandan rahatsız olmak da biraz şov bence. rahatsız olan yallahhh ecnebi memlekete
Solcu ve atatürkçülerin yeni modasıdır. Artık yılmaz özdil mi yazdı ne olduysa hep bir ağızdan, ezen de çık rıhıtsız idiyor bizi. Daha demin kaynanamı fırçaladım.
haklı ve insani bir eylemdir. her gün 5 defa bu arapça şeyle kafamızı sikiyorsunuz ama namaz saati kaçta takvime bakmaya üşeniyorsunuz lan.

zaten çoğunuz namaz kılmayı bırak islamın şartlarını bile bilmiyordur amk.
namazda gözü olmayanın ezanda kulağı olmadığındandır.
Bir ateisti bir hristiyanı bir yahudiyi bir putperesti taklit etmek konusunda tereddüt etmeyen veya annesinin babasının inancı bu yönde, hayatın serbestisi bu yönde, diye düşünmeden bu dinleri tercih eden ya da American Myth olarak kafasındaki her objenin hakim düşünce tarafından şekillendirildiğini görmeyip kendini akıllı ve bu dinlerin taifesinden kabul eden etrafta diğer inanışlara saygı diye dolanıp Müslüman (müslüman gibi müslüman) birini görünce kalbinde kin ateşi parlayan beyinsizlerin EZAN rahatsız edici demeleri kendi kafa yapıları ve idolleri ölçüsündedir. Düşünüyorum öyleyse varım değil ' Düşünüyorum öyle ise varlığım bir anlam kazanabilir. ' demelisiniz.
' idol: put, sanem (Red House Dictionary) 'manasına gelir.
Nasıl rahatsız olunur ya?

Psikoloğa gitmeniz lazım.
Her bir insana göre normal olan harekettir.
Kimse kimseyi dinlemek zorunda değil.
Rahatsız oluyoruz.
Özellikle sabah saatlerinde okunduğu zaman.
Neyse ki müzik falan var da kafamızı dağıtıyoruz.
iblis olduğunuzu gösterir.
puthane'ye, tapınağa insanları çağırdığından ve camii (mescid) amacından saptırılıp bağlamından koparıldığından dolayı evet rahatsız etmektedir. Ama rahatsız eden Allah'ın adının anılması değil, Putperest yobaz müslümanların sığır sürüsü gibi, tapınağa toplanıp ibadet ettiklerini düşünmeleri.

evet puthane.
tam "kimsem yok" derken ezan okundu ve utandim...
Psikolojik olarak zor durumda olduğunuzu gösterir.