1. 1.
  Ezan bir farz değildir. Okunması zorunlu bile değil yani. Ezanın mutlaka arapça okunması gerektiğine dair de kuran'da bir hüküm yoktur. Bana sakın falanca alim şunu demiş falan diye gelmeyin. Umrumda bile değil sizin o gerizekalı alimleriniz.

  Neymiş ezan her yerde Arapça okunurmuş, neymiş arapça islam diliymiş. Bir gidiniz efendim. Arapça gibi boktan bir dil mi evrensel?

  Ezan namaza çağrıdır. Dolayısıyla türk ülkesinde türklere türkçe bir çağrı yapmak gerekir. Bu da türkçe ezanla olur. Neymiş ülkemize gelen turistler ezan olduğunu anlamazmış o zaman. Hadi ya? O kadar gerizekalı mı bu turistler? Oldu o zaman tabelaları falan da türkçe yerine tamamen arapça yapalım.

  Kuran'da bırakın ezanın arapça okunması gerektiğini, namazın bile arapça kılınması gerektiğine dair hiçbir hüküm yoktur. Bunların mutlaka arapça olması gerektiğini iddia edenler arap kültür emperyalizmine sempati ve sevgi besleyenlerdir.

  Arap kıçı yalamayı iyi bir marifet sanan embesil insandır.
  7 -8 ... marjinal turk fasisti
 2. 2.
  okunur ancak okunmasını doğru bulmamış tiptir. Mustafa kemal de denedi fakat olmadığını görünce Arapçaya geri dönüldü. hutbelerin Türkçe okunması ise en isabetli karar olmuştur.
  ... margi
 3. 3.
  hepiniz çoluk çocuksunuz bi bok bildiğiniz yok.
  amacınız tahrif yapmak ama allah cezanızı verir.
  1 -9 ... ruzhan
 4. 4.
  Ezanin nasil hangi dilde okundugu fark etmez.
  Önemli olan kuran in anladigin dil de okunmasi.
  1 ... karton toplayan cocuk
 5. 5.
  O değilde ateist tiplerin din konusunda bilirkişi gibi ahmak kesmeside sirkteki palyaço gibi güldürüyor..
  1 -3 ... kalahari 1
 6. 6.
  Atatürk'e karşı yapılmış eylem.

  Daha da önemlisi bilimin, felsefenin ve tarihin önünde rüzgara karşı işemek.

  Afganistan vatandaşlığını hakediyorsunuz.
  2 -2 ... gedikpasa
 7. 7.
  evet işte bu benim, ezan türkçe okunmamalı çünkü orjinal dilinde bile kulağa hoş gelmezken (bir şeyden hoşlanıp hoşlanmamak insanın elinde değildir) türkçe okununca çok daha çirkin bir şey ortaya çıkacaktır. Ezan bir çağrıdır, şahsi fikrim arapça ezgisi üzerinden bestelenip, sadece sözsüz bir müzik olarak ezan saatlerinde çalınmalıdır.
  2 -2 ... kedietzsche
 8. 8.
  ilkokuldaki din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni eğer güneş dünyaya bir cm bile yaklaşırsa dünya yanar, bir cm bile uzaklaşırsa dünya donar demişti. şimdi gel de bu adamın dediğine inan.
  1 ... oetoetoetoet
 9. 9.
  Turkce okunursa insanlarin anlayip inanmamasindan korkuyordur.
  1 ... deniz sacli kiz
 10. 10.
  Ezanın zaten türkçe olduğunu bilmeyen tiptir.
  https://www.youtube.com/watch?v=vbPlxb5upH8+
  ... mahmut sezar