bugün

ADam toprağımda Alman bayrağı asmış helal olsun, buna "taşşak" derler.
Ben yurt dışı elçiliklerimize bile en küçük boy bayrak asıldığına şahit olmuş biri olarak.
Bu cesur alman vatandaşını kutluyorum ve Allah'dan geride kalanlarına baş sağlığı diliyorum...
(bkz: kuşadası na ineriz ebenizi bippp)
bu ebleh sözün devamı da şu şekilde olmalı;

(bkz: berke de cansu dan ayrılsın istiyorum)
halimize acimamizi saglayan haberdir. basligi acan arkadasimizin yaptigi, haberin mansetini atan gazetecinin(!) yaptiginin aynisidir esasinda. 15 senedir turk topraklarinda yasayan bir alman vatandasinin ezan sesinden degil, yuksek sesten rahatsiz olmasini ezan-i serif'i susturmak istemesi gibi carpitip, bir sitede ufak capli bir krize neden olan olayi "ezan sussun!-bayrak insin!" basligiyla butun turkiye'nin gundemi yapan, halki gerginlige surukleyen provokator bir medyanin sahibi oldugunu gozler onune sermesiyle uzmustur.
akp ile hiç alakası olmayan mevzu.

yani birileri öyle iddia ediyor. hele bir bak adamım 1923-2002 arasında yabancı mülkiyeti ne durumdaymış, 2002-2009 arasında 79 yılın kat be kat fazlası yabancılara verilmemiş mi? bunun için özel yasa çıkarılmamış mı? lan daha dün 200.000 dönümün üzerindeki bir araziyi 49 yıllığına kiralama adı altında yabancılara verme yasası çıkarılmadı mı? 2002'den bu yana kaç adet "gerçek" yabancı kişi mülk sahibi olmuş hele bir bak? bunları soruyorum çünkü, ben burada vermek istemiyorum. kolaycılık yapma hele bir araştırıver, belki o zaman kafana dank eder! biz burada yazınca "ühühühü akp'ye bağlıyorlar" demekle yetinirsiniz ancak. araşır gör bakalım.

"yabancı sermaye, yabancı sermaye" diye diye kâr eden tüm kuruluşları 3-30 paraya veren mesela benim, bankacılık sektörünün %55'inin yabancıların eline geçmiş olmasının müsebbibi de benim. ağır sanayinin kontrolünün, iletişim sektörünün %85'inin yabancının eline geçmesinin de müsebbibi benim. yabancılara toprak satışında özel yasaları da ben çıkardım, 79 yılda beceremediğimizi 7 yılda rekor kırarak becerdim ve 79 yılda verilen mülkten kat be kat fazlasını 7 yılda ben verdim. akp ile ne alakası var değil mi?
(bkz: adamın götünden kan alırlar kamil kan)
adam/kadın yada her ne ise internette bu haberi görmüş "dur" demiş "ben bu haberi sözlüğe yazayım da nasıl olsa gaza gelmeye müsait andavallıdan çok ne var sözlükte, onların artı oylarını alırım ne güzel" diye çakallık yapmış. hem dinden, hem milliyetçilikten dem vurmuş, bizim sazanlar da hemen "allah allah vatan elden gidiyor, din elden gidiyor" teraneleriyle sallamışlar da sallamışlar. "ya sev ya terket" de mi hemen. allah ıslah etsin sizi. şu 20. yüzyılın başında anadoluda cirit atan sahte imamların, hocaların, şıhların, şeyhlerin "din elden gidiyor" yalanlarına kanıp peşinden giden cahil, gözü dönmüş, daha ne yaptığından haberi olmayan zavallı toplulukları var ya... haa!! işte bunların dedeleri... dedelerinin izinden aynen devam... çakallar...

ulan böyle salak salak başlıklara entry girmem ve girmedim şu ana kadar ama eskiden adam gibi bir yer olan bu sözlük ortamlarının boku çıktı. gerek sanalda gerek gerçek hayatta ne kadar güzel, bulunmaktan zevk aldığın ortam varsa bir süre sonra bu vasıfsız am/göt delisi dangalakalar gelip içine ediyor arkadaş.
kuru milliyetçilik yapanlara benim kadar karşı çıkan birini bile galeyana getiren istektir.

evet bazı arkadaşların dediği gibi bu haberde tam manasıyla bu olay olmayabilir. ben sadece başlığı haberin başlığından araklayarak attım. bir nevi ilgi çekme amaçlıdır.

o alman profesörün hoparlörün yüksek sesinden rahatsız olduğunu anlayabiliecek kadar zeki biriyim. merak etmeyin sevgili ayarcanlar.
birazcık düşünebilen insan bu bu haberin başlık yapılmasındaki amacı anlar. efendiler ülkenin tüm tatil yörelerinde topraklar sırf paragözlülük nedeniyle yabancılara satılmakta. bu belki bugün için hatta yarın için tehlike olmayabilir ama 50 yıl sonra ikinci bir israil kurulmayacağı garantisini hanginiz verebiliyorsunuz?
yabancıya toprak satışı bu vatana ihanettir. o toprağı-mülkü alan adam bu ve benzeri isteklerde bulunma hakkına sahip olmaktadır doğal olarak.

allah rızası için bir dershane ile anlaşma yapsak da paragrafta ve cümlede anlam konularını tekrar anlatsalar sözlük yazarcıkları için!

liboşluğun bu kadarı da fazla!
götüyle haber okuyan zihniyetin ben ayar istiyorum diye yalvarması sonucu ortaya attığı iddia:

--spoiler--

"15 yıldır Kuşadasında yaşayan Nürnberg Üniversitesi´nden emekli öğretim üyesi Helmuth Koenig, uygulamanın yanlış olduğunu ileri sürerek, ibadet herkesin kendisine ait bir şey. isteyen, evinde ve ibadethanelerde dinin gereklerini yerine getirebilir. Bunca yıldır bu sitede yaşıyoruz. Ancak, hiç böyle bir şey yaşamamıştık. Bu sitede 40 yabancı uyruklu kişi yaşıyor. Bu kişilere saygı gösterilmeli. Çok yüksek bir sesle, ezan yayını yapılıyor. Oysa, sitenin yakınındaki Soğucak Camisi´nden yapılan ezan yayını gayet güzel bir şekilde duyuluyordu. Yüksek sese, dört gün dayanabildim. Evimi satılığa çıkardım' dedi. Finans uzmanı Heidi Koenig de eşine katıldığını belirterek, çareyi evlerini taşımakta bulduklarını söyledi."

--spoiler--

Yani olayda sitede ayrıca ezan sesi verildiği ve yüksek sesle verildiğinden söz ediliyor.

bizim insanlarımızın kraldan çok kralcı olmalarının bir sonucu bu. Ezan duyuluyormuş değil mi? adam ezan sussun demiyor farkında mısın arkadaşım?

Bayrak insin diyen de bizimki, alman bayrağı kanına dokunuyormuş. Dokunabilir. Ama en garibi de şu kalıbımı basarım yazlığı olan abimiz sapına kadar AKP yandaşıdır ve bundan da gurur duyuyordur. Oysa yabancıya mülk satışını patlatan ve o almanlara -alman amca 15 senedir oturuyor ama 15 sene refah partisi hükümetine mi denk geliyor ne?*- mülk edindiren oy verdiği partidir. Bir arada yaşamı savunan yine onlardır. Dinler arası diyalog isteyenler de onlardır.
Şimdi bu ne perhiz bu ne lahana turşusu arkadaşım. Ne yani?

LAn bir almanı savunacağım yoktu, hele ilk okuduğumda bunu, kim lan o densiz diye atladım. haberi okudum Allah'tan ve maalesef dini, bayrağı savunan tiplerin ne kadar düşüncesiz olduğunu gördüm. Yazıklar olsun. Biz sizlere mi kaldık?
--spoiler--
Şikayetçi olan Koenig çiftinin evlerine astığı Alman bayrağı da bizi rahatsız ediyor. kanımıza dokunuyor' diye konuştu
--spoiler--

tamamen birbirini anlayamamış, güzelim kuşadasını haketmeyen lavukların it dalaşıdır. almanya'da türklerin kimliği yok edilmeye kalkınsa bu adam en önde yakarız, yıkarız şeklinde konuşacak olanlardan biri. demedi demeyin. sana ne adamın alman bayrağından öküz? her gün göndere mi çekiyor bayrağını sanki. ben de fenerbahçelilerin maçta bayrak açmasından rahatsızım o zaman. hem adamlar cumhuriyetiz falan diyorlar. allah korusun.
(bkz: ya sev ya terket)
(bkz: allah kimseyi salak yaratmasin)

(bkz: beyin amciklamasi)
(bkz: vatan millet sakarya)
siki taşağına denk götü trampet çalanların sefadan geriye kalan vakitlerinde birbirleriyle girdikleri ağız dalaşı.*
-Hocam plaja ruslar inmiş, gidip dağıtalım mı!?*
ege bölgesinde çoğunluğun yabancı nüfusa geçmesi ile dışa vurulan istek.
kuşadası'nda bir alman profesör(!) bu istekte bulunmuş.

http://haber.gazetevatan....rak_insin/242821/1/Gundem

(bkz: al sana bir kaya nerene dayarsan daya)