bugün

zorundasın. günde 5 vakit hem de.
k u d u r
zorundasın. günde 5 vakit hem de.
k u d u r
"değilsin. şimdi s.ktir git." diyerek cevaplanabilecek bir soru.
Çan sesi dinlemek isteyen yunana gitsin,ezan Türkçede okunsa beynamazlar yine rahatsız olur.
ezan ve sela seslerinin huşu verici etkileyici hiçbir özelliği yok bence, ve bunu ezanı savunan samimiyetsiz arkadaşlar da bilir. ezan günde 5 kere okunur ülkemizde, insan sesi değil mekanik bir sesdir dolasıyla hoş ve etkileyici değildir. kilise konusuna hiç geçmeyeceğim ben 20 sene dışarda yaşamış biri olarak, şimdi burada kilise çanlarının ne zaman kaç kere, ne kadar süre çaldığını anlatmayacağım bilenler bilir. ama şunu da unutmamak lazım ezanla mukayese bile edilemez.
tabii ki değiliz..

çalar saatinizi ayarlayın da gidin kardeşim allah allah ya..
ne kadar güzel sesle okunursa okunsun, "cami hoparlörleri" denen anons cihazları ile bu sesler toplumun başına bela edilmiştir.
tam bir gürültü kirliliğidir ve planlı olarak insanları islamdan soğutmak için yapılmış olması muhtemeldir.
bundan başka ehil olmayanların ezan okuması da topluma eziyettir.
allah resulü döneminde anons hoparlörü var mıydı? neden böyle bir hoparlör kararı alındı ilginçtir.
yan yana camilerin düet yapması da gereksizdir.
ilginç bir şey daha, günümüzde günde 5 kez okunan ezanın içeriği kur'anda yoktur.
(bkz: senin fikrinin ne önemi var vasıfsız herif)
bir müslüman da çıkıp, ezan ille de okunmak zorunda değil, kimseyi rahatsız etmeye hakkımız yoktur demiyor. kendi dinlerini indirgedikleri yer sadece şekil. herkes taşak yarıştırıyor, yok beğenmiyorsan siktir git demeler falan. tam bir rezillik ve yapacak hiçbir şey yok maalesef.
ezan okunmak zorunda, sen duymak zorunda değilsin. varsa bu topraklar üzerinde ezan sesinin duyulmadığı bir yer oraya, yoksa başka bir ülkeye yerleş. ama aklında olsun, bu topraklarda kıyamete kadar ezan sesi yankılanacak.
Maalesef duymak zorundasın. Çünkü islamiyetin yaşandığı ülkelerde böyle. Gerçi Arap ülkelerinde daha nağmesiz oluyor o işler.
Duymak zorundasın. Sen ölünce bir de sela verecekler. Işte o zaman keşke geriye dönebilseydim diyeceksin . Ama dönemeyeceksin. Işte sen o selayi da duyacaksın.
evet maalesef duymak zorundasın. çünkü sen onlar için bir hiçsin. rahatsız olmuşun olmamışın bu koca bir önemsizlik arz eder. yeter ki yurdum insanının istediği olsun.
çan mı dediniz, evet o da rahatsız edicidir.
Ezan sesi kilise çanından güzeldir.
Valla duyunca korku filmi aklıma geliyor.
Yurtdışında yasasan ezan sesini mumla arardın.
Hiç duymadığınız şekilde söverdim ama, neyse..

Beğenmeyenin, zoruna gidenin a. A. Kadar yolu var.
hayır değiliz..

bu geriliğe bir son verilmelidir..
avrupada ezan okunmuyor, dolayısıyla hayır zorunda değilsin.
Yüzde doksan dokuzu aslında deist olup cuma namazını kaçırırsam müslümanlıktan çıkarım diye ďüşünen ezan müptelalarının evet diye yanıtlayacağı soru. Bu soruyu soranlar da itinayla linç edilir çoğunluğunu beynamazların oluşturduğu bu güruhça.
Gayet basit bir sorudur aslen. Günde beş vakit ses kirliliği yaratarak Namaz vaktini birilerine hatırlatmak hiç de çağdaş bir gelenek değil.
duyuyor musunuz linçlemeye geliyorlar.
tıpa tak kardeş. nereye takacagını biliyorsundur umarım.
''evet zorundasın'' şeklinde cevap alacak soru cümlesi. eğer ezan sesi duymak istemiyorsanız gidip mağarada, dağda falan yaşayınız. o zaman duymazsınız. evet.
Romaya gidince ezan sesi duymazsın. Yalnız intihar edersen imam affetmez. Ezanını da okur selânı da. Götüne de pamuğu tıkar acımaz. Müslüman evladı..

(bkz: başlık sahibi)
(bkz: elemanın demin açtığı başlık)
(bkz: roma ya gidiyorum bir şey diyor musunuz)

Edit: noldu la yıkık? Entry silip romaya mı kaçtın?
Bişey duyacaksın illaki..ezan can boru..artık hangisini duymak istersen git orda yaşa..
arkadaşlar günde 5 vakit bangır bangır cami hoparlöründen ezan yerine allah yok allah yok diye bağırsalar hoşunuza gider mi, gitmez değil mi, hah işte sizin yaptığınız da aynı şey ama anlamanızı beklemiyorum tabii.

zaten aynı anda 10 camiden birden okununca birbirine karışıyor haliyle, kimin ne dediği anlaşılmıyor en azından bu halledin.
Evet zorundasınız istemeyen yurt dışına gitmekte serbest. Biz bu ezanlar dinmesin diye kan döktük can verdik. Dedelerimize ihanet etmeyin.
Şüphesiz Balıkesirli yeni nesli çöp olarak görüyor.
güncel Önemli Başlıklar