bugün

Yallah israile.
evet zorundasın.
Ruhun duymuyo zaten kulakların da sıkıntı değil boşversene.
Kulaklarını tıka yada ülkeyi terk et. Burası Müslüman bir ülke burada 'ezan dinmez bayrak inmez'.

Okullar açılsa da ergen başlıklardan kurtulsak.
Bu ses tacizdir. inaniyorsanizda inanmayana saygi duyun.
Duymak zorundasın essoluessek. Sozum meclisten dışarı.
evet zorundasın. sen istemiyorsun diye yüzyıllardır okunan ezan susmaz.

(bkz: yallah hollanda ya)
Müslümanların çoğu duymazken kâfirin nasıl duyduguna hayretimi seettiren serzeniş. Hayır teknolojinin nimetlerinden kafirlerin yararlanması da haram değil bi kere, evim camiye 70-80 metre var yok, kodumun pimapeni ezan sesini gecirmiyo, telefon titremese haberim olmuyo, demek ki namazda gözüm yok diye üzülüyodum, şimdi kâfirin duyduğunu öğrendim kahroldum. Onun bile benden çok gözü var demek ki. Allah kabul etsin.
Evet duymak zorundasın ebediyende duyacaksınız burası Türkiye.
çan sesi duysan rahatsız olmazsın şimdi sen.
sabah ezanını yüksek sesle açmasalar sorun olmayacak aslında da ama illa insanları rahatsız edecek işte.
Mecburuz evet.

Ezan sesi rahatsız edebilir bir insanı. Bundan yakınmak suç da değil ayıp da.
ezan kaç on yüz bin senedir okunuyor bu topraklarda !

ezansız ülkelerden gelen sızmaları ya da onların kandırdıkları soysuzları tanıyalım .

ne zaman dan beri bitiniz kanlandı da ezandan rahatsız olmaya başladınız lan siz .

tasmanız mı bollaştı yoksa yine .

yoksa bayılmayı uyumak mı sanıyorsunuz .

osmanlı tokatı ayıltır !

öyle de güzel bir özelliği var dır !
5 dakikalık bir ezan sesi nasıl bir rahatsızlık ya da zarar verebilir?
dert ezan olsa neyse diyecez ama dert başka efendim .

dert ufak ufak azar azar dini ortadan kaldırmak .

dağdan gelip bağdakini kovacaklar ya hesaplarına göre .

çanakkale (de) ders olmamış gavura !

kaşıntısı tuttu yine !

neyse ki dedeleri gibi doğru adresteler .
boş yapmasın kimse derdiniz ezan değil, sorununuz diğer dinlerlede nedense hiç yok anca islama saldırıyorsunuz. Çoğunuz boş eleman yüksek konsantrasyona ihtiyacınızda zaten yok 7/24 çalışmıyorsunuz 5 dakikacık ezandan rahatsız oluyorsun da yoldan geçen modifiyeli egzozdan, mahalledeki düğününde saatlerce çalan erikdalından neden rahatsız olmuyorsun. Bunu dile getirmeyim sürekli her gün sol framede ezana,dine saldırıyorsun. Inanmıyorsan saygı duy.
eski oturduğum semtte ezan sesi o kadar yüksekti ki uykumdan uyandığım oluyordu ve bu bence resmen tacizdi, evet. fakat kimseye bir rahatsızlık vermediği sürece ezanla ilgili bir sorunum yok.
Kişiye ezan sesinden asıl rahatsızlık veren üzerinde taşıdığı şeytanları. Zira iblis ezan okunduğunda duyamayacağı kadar uzak bir yere kaçar. Üzerinizde fazla şeytan varsa bence önce kendinizi bir sorgulayın. Çünkü müslüman ezandan rahatsız olmaz.
Bu ezanlar ki şehadetin dinin temeli.
Ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli diyor üstad. Silkelenin ve kendinize gelin ulan iyice anzaklılar gibi oldu millet be. Bu ülke imanın ve aklın sayesinde feraset edilerek kazanıldı. Ayak bastığın her yer o mübareklerin naaşı. Kendine gel türk evladı kendine...
ders 1 .

din düşmanları ve davranışlarını öğrenelim .

belli ki unutmuşuz !
dinimizin diregi ezandır. amacınız ne?
Maalesef zorundasın kardeşim.

Bu ülkedeki ateistler, deistler, agnostikler, gayri müslümlar ezandan daha çok ezanın çok yüksek sesle okunmasından rahatsızlardır.

Mesela bizim burda cami var yakınımızda ezan okununca bütün camları kapatmak zorunda kalıyoruz zira evin içi yıkılıyor yok böyle bir yüksek ses. Abartmıyorum ve evde ben hariç herkes müslüman ona rağmen camları kapatmak zorunda kalıyoruz.

Desibel sınırı en az üçe dörde katlamışlar bizim burdaki camiler.

Camları kapatmamıza rağmen evde birbirimizin sesini duyamiyoruz durumun ne kadar vahim olduğunu burdan anlayabilirsiniz.

Ezan okunduğunda cami çevresinde kuş kalmıyor hayvanlar ürküp kaçıyor.

Bizim burdaki bet sesli kargalar bile kaçıyor. Takdir edersiniz ki böyle bir şey yanlıştır.

ibadete davet eziyete dönüşmemelidir.
Daha bekleyin, namazı camiden dışarı hoparlörle verecekler.
Eh sıktı artık bu tartışma. Bir ateist olan Celal Şengör’ün ağzıyla yanıt vereyim : “ Toplum hep rasyonel temeller üzerinde ilerlemez. Eğer ezan sesinden rahatsız oluyorsan git dağa yaşa yahu ! “
genellikle dinle diyanetle işi olmayanlardan gelen bir soru. ezandan rahatsız olanlara verilmiş en iyi tavsiye celal şengör’den gelmiştir: https://youtu.be/kSaJ5Tu4suk
Evet ben rahatsız değilim duymak istiyorum namaz vaktini nasıl öğrenmez.
güncel Önemli Başlıklar