bugün

ezanın amacının zaten "haydi müslümanlar camiye, namaza" olduğunu bilmeyen, bunun üzerinden etrafındakilere laiklik damarının ne kadar kabarık(!)olduğunu kanıtlamaya çalışmak için konuşan insanın söylemidir. bu ülkede din özgürlüğü denilen bir şey varsa, kiliselerdeki çanların sesi kadar ezan sesinin de bu coğrafyada duyulması gerekmektedir.
ben ayar vermekten bıktım siz yemekten bıkmadınız...

kişiler laik olmaz, devletler olur.

Şimdi susun emziğinizi yalamaya devam edin.

kişilerin laik olduğunu zanneden akıl fukaralarının na-zeka tespitleri...
(bkz: laik)
(bkz: kavram karmaşası yaşayan yobazlar)
sağlıklı olmayan insandır.

şimdi efenim laik ve laik devlet kavramlarını arkadaşlar götlerinden bağdaştırıyorlar. şöyle ki başlığı ezan sesinden rahatsız olan laik devlet mensubu yazsaydım. bu sefer ağzına sıçtığım sen hangi devlette yaşıyorsun tepkileri gelirdi. o yüzden kimse kimsenin ağzına sıçmadan laik kelimesine değil de bu güzel ezanımızdan rahatsız olan laikçi hakkında konuşalım...
sağlıklı olmayan insandır.

şimdi efenim laik ve laik devlet kavramlarını arkadaşlar götlerinden bağdaştırıyorlar. şöyle ki başlığı ezan sesinden rahatsız olan laik devlet mensubu yazsaydım. bu sefer ağzına sıçtığım sen hangi devlette yaşıyorsun tepkileri gelirdi. o yüzden kimse kimsenin ağzına sıçmadan laik kelimesine değil de bu güzel ezanımızdan rahatsız olan laikçi hakkında konuşalım...
öncelikle başlıkta kullanılan "laik" kelimesinin yerine kullanılması daha doğru olan bir "laisist" kelimesi var. zira laik olan insanlar değil devlettir.
ikinci olarak ezan sesinden rahatsızlık duyanlar laisistler değil ateistlerdir. (bkz: sapla samanı karıştırmak) ben de laisistim ancak ezan sesinden rahatsızlık duymuyorum, çünkü allah'a inanıyorum.
üçüncü ve son olarak da, böyle bir ortamda kendini savunacak cümlelerin, fikirlerin varsa durma söyle. söyle ki karşı tarafla fikir alışverişinde bulunup olası önyargılardan kurtul, doğru yargılara var.
"ezan sesinden rahatsız olan kafir, münafıktır." desek şuna.

(bkz: her kafir laik değildir her laik de kafir değildir).
gönül verdiği ideolojiyle çelişen laiktir. adamım sen laiksen dinle devlet işlerini ayırman gerekir. din işlerine neden devlet işlerini karıştırırsın be çelişik zeka.

sabahları irkilerek uyanabilmek ne güzel. demek ki içinde bir allah korkusu varmış. türkiye demokratik bir ülke diyenlere selam ederekten, bu ülkede müslümanlığın gereği bir tek ezan okumak mı. ezan bu millet uyurken susturulmadıysa camilerden başka islamiyeti hapsedecek bir yer bulamadıkları içindir. e bu kadar demokratik bir ülkede yüzde doksandokuzu müslüman olan bir ülkede müslümanlar inançlarını hayatının geneline yayamıyorlarsa, senin sokakta çıkıp tanrı yoktur diye bağırman da lükse kaçar değil mi ateist. çık sokağa bağır. hatta türkiye ateistler derneği kur, şimdi ateizm bir dindir deme de, sonra de ki biz günde şu kadar şurda bağıracağız "tanrı yok" diye. kabul görür mü, görmez. niye, karşı çıkanlar müslüman olduğu için değil, az önce bahsettim, türkiye'de inanç özgürlüğü yok diye. aslında bu en çok ateistlerin işine geliyor. buna da başka bir vakit gireriz.

böyle bir hak türkiye'de sadece bir dine ait değil. kliseler de çanlarını çalıyor bu memlekette. onların da ezanı olsaymış o da okutulurdu merak etme. ayrıca bu ülkede pozitif ayrımcılık yapılacak en son din müslümanlıktır. hala gelmişsiniz rahat değiliz diyorsunuz. o senin vicdanının rahatsızlığı dostum, vicdanının sesine kulak ver.

toplasan bir avuç etmezsiniz, bir de vergi hesabı mı soruyorsun. bu ülkenin müslümanlarının verdiği vergiyle sen uludağ sözlüğe girebiliyorsun. yok ben kendi paramla aldım dersin bi de sen şimdi. o zaman adama derler ki, osman baydemir'e havale ediyorum seni.
(bkz: at yalanı sikeyim inananı)
(bkz: seks alkol imansızlık üçgeni)
(bkz: kurtuluş savaşının başörtüsü yüzünden çıkması)
vs
vs
vs

ayrıca Kendi görüşüm olarak

Bu ülkede kilise çanı çalınmasından rahatsız olmayacak Sözde dindar özde Dinlerarası diyalogcu hristiyana başlayayım.
bu topraklar ugruna sehit dusen 16 yasindan 66 yasina kadar olan yuzbinlerin, ezanlarin susmamasi ugruna bu misyonu eda ettikleri dusunulurse boyle bir luksu maalesef olmayan insandir.
(bkz: uzgunum)
şu an okunuyor ve gayet de huzur veriyor bir laik olarak... allah la arama başka kimsenin girmesini engelleyen, laiklik ilkesini getiren, yüce önder mustafa kemal atatürk' ten bin defa allah razı olsun! yattığın yer nur olsun ata'm. türbedarın gibi bu ülkeyi korumaya ve sahip çıkmaya ant içtik... sayende dinliyorum bu ezan sesini.
bu ülkenin marşından dahi bihaber yaşayan kişidir. bakın ne diyor istiklal marşımızın sekizinci kıtası;

ruhumun senden ilahi şudur ancak emeli;
değmesin ma'bedimin göğsüne na-mahrem eli!
bu ezanlar ki şehadetleri dinin temeli,
ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli.

saygılarımla...
kimsenin dinine saygısı olmadığı gibi kendisine de saygısı olmayan güruh.
özellikle üniversiteli kadınlar derneğinin canını sıkan durumdur.
bok başlıklardaki sonumsu noktalardandır.
(bkz: bir tane daha al)
"kol saatlerinin, duvar saatlerinin, bilimum telefon alarmlarının olduğu günümüzde, ne gerek var lan camiden günde 5 kere o çirkin müezzin sesiyle ezan okunmasına" diyen laiktir.
istiklal marşımıza bir nebze olsun saygısı olmayan bireydir. teknolojinin getirdiği nimetler sayesinde ezanın eski işlevselliğini kaybetmiş olduğu doğrudur lakin, müslümanlar için mühim bir simgesel kutsaldır ezan. ebediyete kadar susmayacaktır inşaallah. *
güncel Önemli Başlıklar