bugün

Hoparlörle durmadan arapça bir şeyler bağıran müezzine, ezana, allaha, kitaba sövme durumudur. Islam düşmanı olanlar bu durumu iyi bilir..
islam düşmanı olmayan biri olarak bazı camilerde gerçekten anırır gibi okuyan adamlara bela okuduğum çok olmuştur.

bir ara merkezi sistem ile okunuyordu ezan genelde güzel sesli bir müezzin makamla okuyordu. o gerçekten iyi bir uygulama idi...
Zamanında büyük şehirlerden birinde o ülkenin meşhur Heriflerinden biri ölür. Kerli ferli kocaman başlardan Herkesce bilinen Toplumca saygın birisidir. Neyse, Cenaze musallaya gelir. imam cenaze namazını kılmak için öne geçer. Tam allahuekber deyip namaza başlayacakken burnundan kan gelir. 2. imam geçer aynı şekilde yine kan. 3. imamda da aynı vakıa tekrar edince merak eder hanımına sorarlar bu adam nasıl biriydi diye. Kadıncağız der ki: ne zaman ezan okunsa "yine başladılar eşek gibi anırmaya" der hakaret edermiş. imam efendi tabutu açtırır bakar ki bir de ne görsün, cenazenin başı eşek başı gibi olmuş simsiyah kesilmiş. Kapatırlar. Namaz kılınmadan çukuruna gömerler sessiz sedasız. Basına haber verilmeden kimse duymadan olay örtbas edilir.
Gerçek islam düşmanlarının yapacağı eylem. Ezan başlayınca allaha kitaba Muhammede müezzine imama sövmeye başlanır.

Ezanlara ve dine düşmanız.
Çarpılmakla sonuçlanır.
bende ezana saygı duyuyorum, sövülmesine de karşıyım ama şöyle bir durum varmış diyanet müezzin atamazmış yoldan geçen adam okuyabilirmiş. Bunun sonucunda ben o ezanı bozuk okuyan dağdan dağa haber gönderir gibi bir yerlerini yırtan adama ve bu rahatsızlığa müsaade eden yetkili abilere sövüyorum. Yoksa ezan benim ezanım severim.
güncel Önemli Başlıklar