1. 1.
    ezan okununca hemen saygı duyup müziğin sesini kapatmak ancak dinin ve ezanın bir emri olan namazı kılmamaktır. bu tip insanlar hemen müziği kapatır, kısmayana da karışır ancak gidip namaz kılmaz.
    12 -1 ... merveyitavla11
  2. 2.
    her ezanda yaptığım davranış.
    4 -1 ... huluku tanhu
  3. 3.
    Kapatmayanlar da var, bizler saygı duyup kapatıyoruz. uzanıyor isek uzandığımız yerden doğruluyoruz.
    6 ... bay efendi
  4. 4.
    saygısızlıktır.
    1 -4 ... merveyitavla11
  5. 5.
    Ne yapalım kılmıyoruz diye iyice açıp dans mı edelim?hayret bişi yaa.
    4 -2 ... tsukky
  6. 6.
    "allah bizim kalbimizin temiz olduğunu biliyor emmoğlu" durumuna sığınan kişi eylemi.
    ... ekrem abi
  7. 7.
    islam dinindeki emir namaz kılmaktır.
    ezan okunduğunda müzik dinlememek değil.

Babanın dediği hiçbir şeyi yapmayıp baba evdeyken farklı odada bacak bacak üstüne atmamak, çünkü saygı duyduğunu iddia etmek gibi saçmadır.
    2 -4 ... raduyev
  8. 8.
    Mezarınız ayrı olacak neyin mücadelesi bu.

insanlığa faydamız dokunuyor mu?

Namaz kıldıgınız için açlar doymuyor yada çevre temizlenmiyor sadece sen öteki dünyada cennet için çalışmış oluyorsun.
    1 -1 ... feministmiyimneyim
  9. 9.
    bir tercihtir. saygı duyulmalıdır.

eğer kuran allahın emirleri ise ezan da beş vakit namaz da kuranda yoktur. boşuna uğraşmayın.
    -3 ... noxeca
  10. 10.
    Müslamım diyen her insan namazlarını kılmak ile mükelleftir. Ben de Müslümanım ama ne yalan söyleyeyim Allah affetsin seyrek aralıklarla kılıyorum veya kılmıyorum.
    Müziğin sesini kapatıyorum ki ezana hürmetim olsun. Her zaman aklıma Kuran'a olan saygısından 6 saat uyumayan iki büklüm oturan Osman Gazi'nin torunlarının 600 yıllık bir devlet oluşturması aklıma gelir.
    Bu davranışı Ateist bir arkadaş yapsa
    inanmayıp saygı duysa alnında öperim.

Çelişkili bir konu aslında ama şimdilik yorumlamam bu kadar belki sonra fikrimi değiştiririm.
    1 -1 ... hugola