1. 1.
  ezanın arapça okunması ile tek bir mantıklı açıklamaya rast gelmedim bu nasıl bir aşılamaz ön yargıdır çıldıracağım biri bana izah etsin ezan arapça okunur diye allah ın bir ayeti mi var ? varsa bu ayet i söyleyin ha diyecekseniz ki peygamber zamanında ezan arapça okunuyordu e sen neden arapça konuşmuyorsun peygamberde arapça konuşuyordu sen neden cübbeyle dolaşmıyorsun peygamberde cübbeyle dolaşıyordu sen neden deveyle seyahat etmiyorsun hasırda neden yatmıyorsun diş fırçası neden kullanıyorsun yaz yaz bitmeyecek.
  7 -8 ... stallion
 2. 2.
  Camilerin neden boş olduğunu da açıklasınlar bir zahmet. Vakit namazlarında neden cemaat, 3-5 yaşlıdan oluşuyor?

  Ezanın Türkçe okunmasından rahatsız olanların, Arapça ezanı duyduklarında kaç kere camiye gidip vakit namazı kıldıklarını da bilmek istiyorum.
  5 -3 ... jim peterik
 3. 3.
  sözlüğün sözde islam alimleri bakalım ne gibi cevaplarla karşımıza çıkacak ve ya cevap verebilecek mi
  ... stallion
 4. 4.
  Ezanin Türkçe okunmasından rahatsız olanlar Türk dür.
  2 ... ergap
 5. 5.
  Arapsever’dir.
  1 -5 ... alpertunna
 6. 6.
  Yallah arabistana.
  -1 ... sonumb
 7. 7.
  rahatsız olmuyorum ama bazı yorumlara göre arapça okunması gereken bir şeydir ezan. çünkü ezanın sözleri arapça ama sahabelere rüya yoluyla gelmiştir ezanın sözleri. bu sözler peygamber tarafından onaylanıp kesinleştirildi. ayrıca ezan- ı muhammed de deniliyor bu arapça ezana yani araplar gidip ezan- ı arapça veya iranlılar ezan- ı iran yapılmamıştır.

  dediğim gibi rahatsız falan olduğum yok sadece bazı yorumları söyledim gidip de aktroll veya yobaz diyemezsiniz.
  3 -2 ... muslimaid
 8. 8.
  O değilde film önerileri başlığına baktım,çoğu orjinal ismini yazmış yabancı.niye Türkçesini yazmıyorlar sormak lazım.belki Burdada bu tipler vardır.ezan türkçe olsun ama film isimleri yabancı..
  5 -1 ... kalahari 1
 9. 9.
  bir şiirin bile yabancı dilden tercüme edildiğinde etkisinin %90'ını kaybettiğini bilmeyen bir güruha kutsal çağrının ne kadar trajikomik bir hal aldığını anlatamayan insanlardır.
  1 ... aruchanblog
 10. 10.
  Okunsa muhtemelen rahatsız olurdum. Çünkü Özgün dilinde okunduğunda ki anlamıyla türkçe okunsa oluşacak anlam tamamiyle aynı olmaz. Aynı duyguları vermez. Onun yerine inananlar türkçe anlamını öğrensin yeterli. Zaten inanmayanlar ile ilgisi yok.
  -4 ... tembelhayvan