bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  kürtçede '' seni (çok) seviyorum '' anlamına gelen cümledir.
  11 -5 ... istanbul icin efkar vakti
 2. 2.
  " ez te xez dikim " olarak yazılır..
  8 -6 ... a la folie
 3. 1.
  Anadolu kültür mozağini oluşturan dillerimizden biri olan Kürtçe'de ''seni seviyorum'' anlamına gelen cümledir. Sadece Kürtçe değil, Çerkezcesi,lazcası vb. karşılığı da bilinirse iyi edilir, lazım olabilir.
  6 -4 ... faithful lover
 4. 2.
  insanlığın tüm dillerinde doğdukları topraklara yabancılarla işbirliği yaparak küfredenlerin, anadillerinde seni seviyorum demeleridir. kimi sevdiniz beyfendiler...yunanlıları, suriyelileri, ermenileri, bir dönem rusları, fransızları (mitterandın eşini özellikle), iranlıları ve sonunda amerikalıları... ve sorarım sevginize karşılık bulabildiniz mi? sevdi mi sizi rus, sevdi mi sizi ermeni, sevdi mi yunanlı... bir ortadoğu fahişe halkına dönmek üzere olduğunuzu, sizin sevginizi otoban fahişeliği olarak görenlerin ne zaman farkına varacaksınız? oysa kardeşiniz yani şevhetle sevemeyeceğiniz namahrem aşkınız, aynı toprakta, aynı şehirde, aynı köyde sizin nasıl yoldan çıkmaya başladığınızı görüyor...görüyor ama ne yapsın el mi kaldırsın size, yoldan çıkıyor diye cinayet mi işlesin... evden kaçıp geneleve düşen kızlar gibi, acıyor size.
  18 -17 ... siyuu
 5. 3.
  hadi bakalım 8-10 tane kayınbiraderin olacak hayırlısıyla ve sık sık sizi ziyarete gelip yeyip içip yıkanıp paklanacaklar ve kesene süper zarar verecekler anlamına da gelir...
  8 -11 ... demolay
 6. 4.
  seni seviyorum dan daha çok ben de seni seviyorum anlamı taşıması muhtemel cümledir..
  2 -2 ... sonrabirgun
 7. 5.
  ben de seni seviyorum anlamına gelir. ji türkçe karşılığı de - da ekidir.

  yaşanan bir cinnet yüzünden gelen edit: verdiğiniz bu gereksiz ve hazımsız eksiler için, bir gün bir tarafınıza girmesi için dua edecem.
  10 -6 ... terellelli
 8. 6.
  seni seviyorum demenin milyonlarca guzel yolundan sadece bir tanesidir.
  (bkz: seni seviyorum)
  (bkz: je t aime)
  (bkz: ich liebe dich)
  (bkz: i love you)
  4 -6 ... vanti lator
 9. 7.
  türkçe zıt anlamlısı ve çoğulu;
  (bkz: biz sizi sevmiyoruz)
  35 -49 ... nada
 10. 8.
  bildiğin kürtçe bir laf işte. sevgililerin birbirine söyleyeceği, korkmanıza gerek olmayan bir söz. eğer gerçekten korkuyorsanız söyleyin silelim bunları. ama doğu lehçesi de nedir be abi? doğu ne lehçe ne? doğu bir dil mi ki lehçesi olsun?

  bilmeyen arkadaşlar için edit: bir dilin var olması için ille de ülkesinin olması gerekmez. ayrıca doğulu lehçesi hala yanlış bir laf. şimdiki uydurma dilimizin adı da "doğulu" mu olacak? lehçeden bahsediyorsan, zaten bir dilden bahsediyorsun demektir. dil olmadan dilin lehçesi nasıl olsun? biraz akıl, biraz fikir.

  anlama engelliler için edit: bir ülkede konuşulması mecbur bir dil olmaz. o zaman bu kadar ingilizce ileteşen insan da neyin nesi? bir dilin kriterleri kendi sığ siyasi görüşlerinize göre de belirlenmez. ama ben kime anlatıyorum ki bunları? adam kendini türkiye apartmanının yöneticisi sanıyor. ben olduğum yerde duruyorum. sen kendini ye bitir.
  15 -13 ... tahayyul