1. 1.
  eyyubiler vs tapınak şövalyeleri
  Haçlı ordusu hiç bu kadar fazla birlik olup gelmemişlerdi. Bir hayli kalabalık olan bu ordu Avrupa'nın 4 bir tarafından toplanan üst düzey ordulardandı. Yaklaşık 500.000 kişiden oluşan bu ordu pederler tarafından cennetten arsa alma vaadiyle Kudüs'e yollandı. Kudüs'e girdiklerinde her yeri taruman ediyorlardı.
  eyyubiler vs tapınak şövalyeleri
  Selahattin Eyyubi bu zulmün farkındaydı ve derin derin ufka bakıyordu. Askeri azdı evet belki yarı yarıya olan ordusuna baktı. bir şeyler yapamayacagım düşüncesi asla yoktu. Ölümüne girmeye kararlıydı atlı ve yaya ordusuyla daldı haçlı birliğinin üzerine. ilk önce su kaynaklarını bitirdi haçlı ordusunun daha sonra taktik olarak planlar yaptı.
  eyyubiler vs tapınak şövalyeleri
  Sonuç olarak haçlı ordusu mükemmel bir yenilgi almışlardı ve bu muazzam planın ardında ki komutanı merak ediyorlardı. Selahattin eyyubi o zamanlarda ki bir konuşmasında şunları söyledi. "çarpışma esnasında o kadar kötü sonuçlar ile karşılaştık ki yeri geldi 10 yaşındaki çocukları karşımızda gördük ve ortada karıştı. Öldüler. Bu kadar kandırılmaya müsait çocukları savaşa süren hristiyan alemi korkunç bir şey yapmıştır. Evet haçlı birliği 500.000 kişiden 50.000 kişi kalmıştı. Çoğu cocuktu ve Selahattin köşede sıkışmış olan haçlı birliklerine tarihi sözü söyledi.

  "Ben diğer komutanlara benzemem. Ben Selahattin im Selahattin. Gitmekte özgürsünüz"
  2 ... kale3112
 2. 2.
  Cennetin krallığı filmini bu akşam bir daha izleyeceğim sayende canım çekti.
  1 ... kudurtanbazlama