bugün

çalışma koşulları cazip hale getirilirse, iş imkanları işsizliği çok düşürecek kadar arttırılırsa kimse eyt falan istemez. ama ülkedeki esnek adı altındaki çalışma koşulları malum, insanlar bir an önce maaşlarının düşmesini bile göze alıp emekli olmak istiyor.
Şu kurumlardaki kamu ihale yasasını düzeltin bakın eyt maliyeti nasıl çıkıyor. Ekstra çaba ve kaynağa lüzum yok.
Lafa gelince ekonomi buyuyor, almanya bizi kıskanıyor, eytlilere gelince Olmaz. Yandaslara verilen garantili otoyol ve hastanelere, vergi Borçlari silinen zenginlere Para var ama.
1 atanamayan öğretmenler
2 eytliler

her zaman söylerdim, bu iki yaygaracı grubu toplayıp makro ekonomi dersi vermek gerek diye. vazgeçtim.

bunları toplayıp topluca sikeceksin, kuru kuruya.

2 sikip 1 sayacaksın.
eyt'nin maliyeti hükümet değişikliğidir bundan sonra.

aha buraya yazıyorum.

eyt'ye takılan yaşlılar,
eyt yüzünden işe giremeyen gençler.
bu hükümeti değiştirmeye yetecek güce ve sayıya sahiptir.
Sarayın maliyeti ve giderleri, örtülü ödenek, devletin uçakları, partilere yapılan maddi yardım, milletvekilleri için kıyak emeklilik sağlık harcamaları, belediyelerin hesapsız harcamaları, kamu ihaleleri özellikle şehir hastaneleri için plansız programsız harcamalar, yap işlet devret diyerek devletin cebinden çıkan ek ödemeler, özelleştirme adı altında yapılan (Türk Telekom vb) vurgunlar vs vs vs akla gelince...

Bırakın bunları, milyonlarca Suriyeli ve CB Erdoğan'ın açıklaması ile 40 milyar dolar harcamaya para var sorun olmuyor ve harcama devam ederken bir de Suriyelilere ev yapmaya kalkıyoruz da bu eyt için mi para bulamıyoruz?
Milyonlarca Suriyeli ye hizmet veren SGK başta olmak üzere devlet hazinesi için sorun olmuyor da eyt mi sorun?