bugün

ibb bmasa mesajı;

"Teknoloji Üreten Türkiyenin festivali TEKNOFEST, 20-23 Eylülde istanbul Yeni Havalimanında düzenleniyor. Havacılık şovları, teknoloji yarışmaları, drone yarışları, eğitim atölyeleri ve çok daha fazlası...
Servisler ilçe merkezlerinden kaldırılacaktır. Ulaşım ve katılım ücretsizdir. Kayıt ve bilgi için: teknofestistanbul.org"
güzel şeyler oluyor. teşekkürler roketsan, teşekkürler haluk ve selçuk bayraktar, teşekkürler bilim ve sanayi bakanlığı..

bayağı roket yarıştırıyorlardı adamlar/takımlar.

edit: eksileyen yobaz. senin beynine sokayım ben.
görsel
Robotik fetih yarışmasını merakla bekliyorum.
Sirf uçakları ve o tarz şeyler görmek için orada olacağım.
ulasimi lesten ote, etkinlik alaninin darligi, insani ihtiyac alanlarinin yetersizligi, festival alanina giden yolun rezilligi ve alanin kalabaligi kaldiramamasindan oturu inanilmaz hayal kirikligina ugradigim festival.

seve seve gittim,sove sove dondum.
bu hafta 20 ile 23 eylül arası gerçekleşen festivaldir. bugün ilk günü itibariyle gittim. alana ulaşma yolu baya kötüydü. gerçi ibb her ilçenin merkez duraklarından otobüs kaldırdı bedava ama anadolu yakasından gelenler için sıkıntı oldu. alana ulaşınca o çileyi unuttum ama. uçaklar, droneler derken iyi vakit geçti. dikey rüzgar tünelinde de kendimi deneyecektim ama katılım biraz karışıktı. her ne kadar alan düzensiz olsa da vakti olanlar için gidilebilecek bir aktivite. pazar gününe kadar sürecek.
dün gittiğim festival. benim için en büyük artısı türk jetlerinin cidden nefes kesen gösterileri oldu. tvlerde öylesine bakıyordum ama bu sefer tam tepemden geçerken izledim. çoğu zaman sanki havada çarpışacaklar diye feci korktum. bir de tam seyircilerin üstünden geçerken o muhteşem gürültülü sesi köklemiyorlar mı insan mest oluyor, duygulanıyor yemin ederim.

ayrıca bir adet insansız hava aracının maketini demonte olarak hediye ettiler baykar makina standında. onu da ilk müsait anımda birleştirip evimin en güzel noktasına koyacağım.