bugün

Eylül başladığından beri hastanelere her geçen gün artan ateş kusma bulantı ishal şikayetleri tüm hızıyla devam ediyor. Su an şirkette çalışan 6 kişi çevremde tanıdığım 10 dan fazla kişi aynı şikayetler ile sağlık birimlerine gidiyor tedavi arıyor. Temel nedeni enfeksiyon diyor doktorlar. Ama ne olduğunu açıklamıyorlar. Hastalıklı hayvanlar aracılığıyla geçen bir hastalık olabilir mı diye düşünmeye başladım. Şarbon belirtisi farklı deri şarbonu olarak yaygın o belirtileri yok ancak bunun da birden bire türemesi şaşırtıcı.
Midemde iki gündür geçmeyen sancı var korktum lan şimdi bak.
Mevsim geçişlerinde genelde normal olan durumdur. Geçen yılın aynı aylarına bakın, aynı şikayetlerle sağlık birimlerine başvurulduğunu görürsünüz. Abartılacak bir durum yok.
ülkede hatrı sayılır derecede-yaklaşık 23 bin- geri zekalı ebeveyn yüzünden eylülde olmasa da daha ileride olacak salgındır. bu gerizekalıların önemli bir kısmı eğitim seviyesi idare eder insanlardan oluşuyor söyleyim.

23 bin aşı reddi ile hem kendi çocuklarının, hem de diğer ailelerin çocuklarının-aşı olsalar bile- sağlığını tehlikeye atıyor bu geri zekalı aileler.

aşılama kararı, geri zekalı anne babaların eline bırakılmayacak kadar hassas bir konudur. umarım yargı yaptığı bir yanlıştan daha döner.