1. 1.
  diktatörya'nın ülkesinde gayet normal uygulamadır. alternatifini beklemiyorduk da, bu eylemci öğrencilere sadece kredi vermemek ile sınırlı olmasın, mesela ellerinde ki kredi kartlarını da alın, ayrıca bir yere işe falan girecekse giremesin !
  sonuç : yaratılanı yaratandan ötürü sevmek falan...
  http://haber.gazetevatan....kredi-yok/558119/1/gundem
  10 -16 ... congolos
 2. 2.
  cuk oturmuş bir karar, devletin kredi imkanlarından hem yararlan, hem de protesto et. daha sert kararlar bekliyoruz. beter olsunlar...
  11 -26 ... gogocu
 3. 3.
  yine solcular, yine ağlamalar, yine manipülasyon. yıllardır var olan maddeyi yeniymiş gibi servis ederler. sonra ağlarlar. zeka önemli, zeka güzel. evet.
  9 -8 ... fikir muhendisi fikri
 4. 4.
  (bkz: öğrenim kredisi verilmeyecek öğrenciler)
  ... islak guru
 5. 5.
  hem sen polise taş at hem de devletten burs bekle helal olsun hükümeti sevmem ama bu kararı çok doğru.
  11 -14 ... liveyourlife
 6. 6.
  ulan devlet bizim babamızın, anamızın verdiği vergiyle kendi yandaşına peşkeş çekince hay hay.
  direnişçiye kredi ya da burs vermeye gelince vay anam vay öylemi. ulan benim ödediğim vergi ile ödüyorsunuz o kredileri, bursları şerefsizler. gezi eylemine karşı olupta benim verdiğim, anamın babamın ödediği vergi ile burs alanların hiç birine helal etmiyorum o parayı.

  siktirin gidin siktiğimin cemaatçi piçleri. fettoş babanız versin size burs.
  17 -11 ... adli vaka
 7. 7.
  hükümetle devleti ayırt edemeyenlerin alkışladığı uygulama. ikinci bir direnişe adeta davetiyedir.
  12 -10 ... fertek lortop tek
 8. 8.
  Her turlu eylemciye uygulanmamasi gerektigini dusundugum cezalardan biridir. Ayrica normal eylemlere katilip bir yere zarari olmayan genclerin kredisini kesip pkk eylemlerinde polise molotof atanlarin da sirf dogunun okuma orani artsin diye ozel tesvik burslariyla beslendigi bilinmektedir.
  1 -2 ... yildizalmanagi
 9. 9.
  bir nevi anne babanın çocuğunu cezalandırma şekli; harçlığından keserim demenin akp versiyonu.

  iktidarın eğitime ve demokrasiye bakış açısını yansıttığına delalet. korku kültürünü üniversite sıralarına sızdırmaya çalışanların tiyatrodaki son perdeyi oynayışlarının en yalın hali.

  omurgasızlığın iktidarda vücut bulmuş ama dik duramamış şekli. şekli bozuk düzeni bozuk sistemin işleyişine günlük bir örnek.

  olması gerekenden bahsetmeye gerek yok sanırım, lakin... ülkemiz bu gibi açıklamalarla boğuşurken ve insanları sadece inanan-inanmayan, sağcı-solcu, vb. yaftalamalarla yoğrulurken başka ülkeler bakalım ne yapıyor:

  http://www.hurriyet.com.tr/planet/24407244.asp
  7 -2 ... syracus23
 10. 10.
  o zaman eylemciler de devlete vergi ödemesinler. bizim paramızla bize biber gazı, kurşun, tazyikli su sıkıyolar. bizim paramızla kendilerine polis adı altında paralı asker satın alıyorlar. bizim paramızla yardım dağıtıp üzerine akp logosu koyuyorlar.
  25 -4 ... kehribariye