bugün

sözlükte bir zamanlar sol frameden inmemiş, sözlüğü alt üst etmiş yanardağ.
(bkz: birdaha söyle)
ismini google'da arayamadığım dağ. nasıl arıyım ki 3. harfini hep unutuyorum.
sanki bu dağın adını yazanlar klavyedeki tuşlara öylesine hızlıca basmışlar ve böyle bir isim ortaya çıkmış.
google a yazılması zor yanardağ ismi.
sol framede adını görünce türkiye'ye transfer olmuş zannettim. çok şükür yerinde duruyormuş.
gargara sesi gibi bir isme sahip.
edit:imla
eyyafyallayokül diye okunandir.
(bkz: eyyafyallayöküll ün anlamı/#7838834)
sol frame'de görünce patladı zannettik.
Patlama sırasında Ebay dan aldığım ürünün çinden gelirken 14 gün gecikmeli gelmesine sebep olmuş dağdır. Toz bulutu uçakların kalkmasını engellemiştir. Böylece kargolar gecikmiştir. Bir daha o günlerin geri gelmemesini ümit ediyorum.
aylar sonra tekrar güldürmüştür.

görsel
alanı 100 km olan yanardağ.
--spoiler--
babası kulağına eğildi ve ezanı okudu sonra "senin adın eyjafjallajökull" dedi ve karanlıkta kayboldu..
--spoiler--
- eyjafjallajökull...
- aleyküm selam!
herşey bir yana, izlandalılar durumdan çok memnun. küllerini şişeleyip satıyorlar, souvenir hesabı. 15cl'lik minicik şişede eyjafjallajökull külleri, elli dolar, kapış kapış gidiyor, manyak gibi alıyor millet. onu da geç, dünyanın gözü izlanda'ya çevrildi, öyle ya da böyle bir süre için gündeme oturdular.
doğal hareketinden ziyade isminin düzgün okunma çabalarıyla patlama yaratmış volkandır.
(bkz: nerdesin reis)
hakkında bu kadar entry girilince yine köpürdü zannettiğim dağdır.
ismi kayıtlara geçirilirken random gülüş şeklinde geçirildiğini düşündüğüm buzul. *
yürü ya kulum.
izlanda'da bir yanardağ. bir türlü okuyamadığım isme sahip yanardağ. dilim dönmüyo abi.
yeri kolay kolay doldurulamayacak yanardağlarımızdandı... sevenlerine sabır, kendisine tanrıdan rahmet diliyorum.
'allah'ım sana çok şükür' tarzında bi okunuşu olan yanardağımızdır. *
eyyafyallayöküll olarak okunan volkanın ismidir. aktiftir kendileri...

not: buna eksi veren eminim o volkanın mendebur olduğunu düşünen bir şakirttir... bu kadarlar işte...