1. 1.
  izlanda' da 200 yıldır uyuyan volkan ve onunla aynı adı taşıyan buzulun adı. en son 1821 yılında faaliyet gösteren volkan geçtiğimiz günlerde yeniden faaliyete geçmiş durumda.
  29 -4 ... ne desem inanirsin
 2. 2.
  izlanda da faaliyete geçerek gökyüzünü küllere bulayan ve uçuşları engelleyen volkana ev sahipliği yapan buzul. isim de süpermiş. gel de patlama.
  30 -4 ... jigsaw2
 3. 3.
  sure adı gibi lan. eyjafjallajökull, amin.
  127 -16 ... zabalaynn
 4. 4.
  ortalığın amına koymak deyimini gerçekleştirmiş,tüm avrupa'nın amına koymuştur.
  21 -3 ... klavye
 5. 5.
  efyafyallayokul...yokul izlandaca da volkan demek olduguna göre ismi yani efyafyalla...ben de bu yanardagin 5000 yildir uyudugunu duydum bugün radyoda...ama burada kesin tarihler olduguna göre tahminen dogrudur. 200 yildirdir.

  avrupa´da havacilik tarihinde ilk defa bütün havaalanlarinda trafik tamamen durmustur. bütün büyük havaalanlarina yatak kuruyorlar herifler millet geceyi güzel gecirsin diye...tabii- adam moskova´dan new york´a gidiyo, frankfurt´a iniyo ara havaalani olarak, ucaklar kalkmiyo,bugünü gec, yarin da kalkmiyor ucaklar- ee n´apcak simdi o adam s.k gibi frankfurt havaalaninda 2 gün?....almanya icin vizesi de yok...- lufthansa bütün ucuslarini c.tesi icin iptal etmis....bu ne demektir ?....tabii bu arada yanardagin bir daha püskürtmeyecegi diye birsey de yok...zaten herkesin korkusu da o, yanardag bir daha lav püskürtürse ucaklar daha birkac gün daha calimayacak olursa n´olacak, isin icinde vizesiz olarak havaalanlarinda mahsur kalan yabancilar var,sen onlari vizeleri yok diye koltuklarda perisan edemezsin, bunun bebegi var, hastasi var, yaslisi var... cok garip bir durum bu aslinda...cargo ucaklari da durdugu icin olayin zarar cercevesinin ne durumda oldugunu daha kimse bilmiyor.ah efyafyalla ah....n´aptin olm sen?... frankfurt havaalanina 2500 yatak acmislar millet...böyle birsey orda daha hic olmamis bu boyutlarda....kizilhac kamyonlarla yemek götürmüs lan havaalanlarinda mahsur kalanlara biraz önce tv de "kumanya" da yemek alan gazileri gösterdiler, valla acidim heriflere...binlerce insan böyle sadece bir havaaalaninda...bu sadece frankfurt degil ki...bunun paris de gaulle u var- london heathrow u var, amsterdam shipol u var...daha ne havaalanlari var...olay tamamen bitmis yani...büyük olay bu... gercekten...zaten avrupa´daki haber bültenlerinde de herseyin önünde birinci haber bu konu...

  bu yazıya rötuş isteyene not ;...paris de gaulle denir. öyle ukala ukala her haltı daha iyi bilirmiş gibi bu yazıyı "bilgi eksikliği" ayağına moderasyona şikayet eden yazar, hiç paris´e gitmemiş galiba... paris in en önemli metro istasyonlarından birinin adı, "etoille de gaulle" dur, etoille charles de gaulle, diil. paris´in havaalanı de gaulle´e bal gibi de gaulle havalimanı denir. bilgilerinize.
  16 -1 ... paganviodio
 6. 6.
  uu beybi güzel bi hareketlenme oldu bendenin volkanik karşılığıdır.
  13 -1 ... nobetci baykus
 7. 7.
  (bkz: eyyafyallayöküll)

  türkçe adı budur. ama, ama... ben açtım lan...
  5 ... der meister
 8. 8.
  izlandaca'da* eyvallah demek. şaka lan şaka o değil de yaptıklarından sonra en iyi türkçe karşılığı bu olsa gerek.
  5 ... datatabani
 9. 9.
  - duydun mu lan, eyjafjallajokull volkanı 5000 sene sonra faaliyete geçmiş.
  + abi sen içme artık, dilin dolanıyo.
  - hassiktir lan, ben sadece sarhoşken telaffuz edebiliyorum bu volkanın ismini.
  43 -3 ... pic black
 10. 10.
  (bkz: eyjafjallajokull buzulu)
  3 -1 ... actionscr