bugün

besinci nesil yazar kisisi. hosgelmistir.

yazdigi konulardan bir sure sonra o da bunalacaktir.
dergaha yeni gelmiş bir öğrencisi mevlana'ya sorar: "hocam tasavvuf nedir?" diye. mevlana "4 kapılı bir yoldur" oğlum der.tabi lafın derinliğini ve manasını öğrenci anlamaz, mevlana'da bu durumu farkeder ve olayı daha iyi anlatabilmek için çocuğa "medresenin karşı binasına git,orada kuran okuyan 4 tane talebe var,bu dört talebeye birer tokat vur ve gel" der. çocuk çıkar,karşı binaya geçer ve birinciye tokatı patlatır.tokatı patlattığı kuran okuyan öğrenci kalkar ve çocuğu tek yumrukta yere yıkar.çocuk kalkar elinin, yüzünün kanını yıkar ve sıra gelir ikinciye. sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yer misali ikinciye vurmaya korkar. lakin emir büyük yerdendir ve hocasına verdiği söz için kuran okuyan ikinci öğrenciyede atar bir tokat. ikinci tokat yiyen yerinden kalkar, çocuğun yakasını toplar, tam vuracakken vazgeçer. çocuk derin bir nefes alır ve sıra gelir üçüncüye. o hızla onada bir tokat atar. üçüncü dönüp sadece bakar. çocuk iyiden iyiye şaşırmaya başlar ve sıra gelir dördüncüye. çocuk "yüzdüm yüzdüm kuyruğuna geldim" der ve dördüncüye tokatı sallar. tokatı yiyen dördüncü, hiç istifini bozmadan kuran okumaya devam eder. ardından koşar mevlana'nın yanına ve olanları anlatmaya başlar;

öğrenci: ilkine tokat attım, döndü bana tokat attı. ikincisine tokat attım kalktı yakamı topladı,tam tokat atacakken vazgeçti. üçüncü tokat attığım döndü sadece baktı. dördüncü tokat attığım ise kuran okumaya devam etti, bakmadı bile .

mevlana: vurduklarından birincisi, şeriat kapısındadır.kısasa kısas düşüncesindedir.sen onun sevmediği bir şeyi yaparsan, sana aynı şekilde cevap verir.

vurduklarından ikincisi, tarikat kapısındadır.tam sana aynı dille karşılık verecekken tarikatta verdiği söz aklına gelir ve vurmaktan vazgeçer.

vurduklarından üçüncüsü, hakikat kapısındadır.iyinin ve kötünün sahibinin allah olduğunu bilir, lakin allah kimi aracı yaptı diye merak eder ve dönüp bakar. iyiyi ve kötüyü yanlızca allah bilir.

vurduklarından dördüncüsü ise marifet kapısındadır. iyinin ve kötünün sahibinin allah olduğunu bildiği için kendisine tokat atanı merak etmez bile der.

bu hikayeden de anlaşılacağı gibi; kimin hayır getireceğini(hoş geleceğini), kimin ise şer getireceğini( hoş gelmeyeceğini) sadece allah bilir.

tanım: geleli iki gün olmuş beşinci nesil yazar.
"ulan bi benim aklıma gelmiyo böyle nickler" dememe sebeb olmuş yazar kişisidir. hayırlı olsun. *
biriktirdiğim kutu kola şişelerini tez zamanda satacağım hoşgelmiş hurdacı yazar. *
fransizlari kafakola alan hurdacidir.
(bkz: eiffel kulesini hurdacıya satmak)
vurgunu vurmustur.
(#8415389) nolu entirisinde "not: kusmak yasaktır", diyerek büroda omzumu gıtlatarak gülmeme sebebiyet vermiştir.
Nickine hayran kaldığım yazar.
kesin niğde'lidir.
kesin parislidir.
batının etkisiyle birlikte milli benliğini kaybetmiş bir yazardır. olaylara eleştiri getirirken dar açıyla düşünmektedir. kendisini geliştirmelidir.
çok güzel şarkılar öneren, çok kaliteli bir insandır. insanın halinden anlar.