bugün

Yağmurlu bir asfaltı tüm arabalar terk etmişken tam ortasından yürümeye başlayıp her terk ettiğin adımın ardında kalan sokak lambaları muntazam biçimde sönerken birden bir adım ardındaki lambanın başka bir adımla yanması hissini veren radiohead şarkısıdır.
"We Hope, That you Choke"
person of ınetersette, 3 sezonun son bolumunde de calan sarkı, sozlerını bılmıyorum ama olaya cuk oturmustu.
insanda tarifi imkansız hisler uyandıran, mükemmel ötesi bir şarkı.

kelimelere dökemiyorsun..
http://www.youtube.com/watch?v=iMqXj-eVCjI
beni ağlatan radiohead şarkılarından yalnızca biri , bunları yazarken süzülen bir damla gözyaşı elde bi sigara akılda nazlı yar vardır , thom un sesi insanın içinde bulunduğu melankoliyi daha da tetikler. Kapatamaz ulan insan , seviyorum bu güçsüz masum halimi.
insanı yerin dibine sokan bir radiohead şarkısı.
şarkının sonuna doğru olan anlık yükseliş ile hayattan çıkıp gitme isteği uyanıyor insanın içinde.
ağlamaya ortam hazırlayan radiohead parçası. benzer işlevdeki diğer parçaları için

(bkz: how to disappear completely)
(bkz: climbing up the walls)
(bkz: lucky)
(bkz: the tourist)
(bkz: pyramid song)
(bkz: sail to the moon)
(bkz: we suck young blood)
(bkz: i will)
(bkz: scatterbrain)
(bkz: gagging order)
(bkz: nude)
(bkz: videotape)
(bkz: go slowly)
(bkz: true love waits)
(bkz: street spirit)
(bkz: last flowers to the hospital)

hepsini peşpeşe dinleyince ne mi olur? (bkz: overdose)
romeo ve juliet'le bütünleşmiş muhteşem bir radiohead parçası. en mutlu anınızda bile içinizde buruk bir hava bırakır. işte o zaman, şarkıyı hissetmenin ne anlama geldiğini anlarsınız.

--spoiler--
sing us a song
a song to keep us warm

there's such a chill
such a chill
--spoiler--
"you can laugh" tan sonra takip edemediğim şarkı. oradan itibaren insanın kendinden geçmesine sebebiyet veriyor ne yazık ki.
Savatage'nin edge of thorns albümünden şahane parçası.

(bkz: enstrumantel)
insanı iç dünyasında farklı hissettirip bazı körelmiş duygularını canlandıran bir şarkı... harika...
Amerikan müzisyen Marilyn Manson, Rolling Stone dergisine şöyle bir mülakat vermiştir: "Tedavi merkezinden kaçtım ve bir uçurumun kenarında durmuş, atlamayı düşünürken bu şarkıyı dinledim." Daha sonra, muhtemelen bu şarkının etkisiyle olay yerinden uzaklaşmıştır.*
gerçek bir başyapıttır. önce sizi hazırlar. 2.50 den sonra mahfeder.
''şarkının genelinde duyulan garip sesler aslında oynayan çocukların seslerinin tersten oynatılmış şeklidir. Jonny Greenwood konserlerde benzer bir ses yaratmak için gitar tellerine bozuk para sürter.'' *
thom un, biz ölümlüleri cezalandırmak için yazdığına inandığım şarkı.
thom yorke'u tekrar tekrar sevme nedeni. dinleyince hem rahatlatan, hem de içi acıtan cinsten. fazla güzel.
Nasıl bir ruh haliyle yapıldığını gerçekten merak ettiğim inanılmaz eser. Sadece inanılmaz. inanmak istiyorsun ama inanamıyorsun işte öyle.
--spoiler--
exit? nerede lan?
--spoiler--
öldüren, kanatan, göğsüne yumru oturtan parça
(bkz: thom yorke)
(bkz: ingiliz dili ve edebiyatı)mezunu ve (bkz: shakespeare)hayranı bir adam
tamam.
ama olmaz
bu kadar güzel bir şarkı için bunlar yeterli değil
bu başka bir şey
bambaşka...
pi sayısı gibi; şarkı deyip kestirip atamıyorsun, uzadıkça uzuyor; sonu gelmiyor.. büyücülerden bir büyü işte.
uykundan uyan
gözyaşlarını kurula
bugün kaçacağız
kaçacağız
giyin
baban bizi duymadan önce
cehennem zincirlerini kırmadan önce

nefes al,nefes almaya devam et
soğukkanlılığını kaybetme
nefes al,nefes almaya devam et
bunu tek başıma yapamam

bize bir şarkı söyle
bizi sıcak tutabilecek bir şarkı
rahatlıyorum
rahatlıyor gibiyim

gülebilirsin
ödlekçe bir şekilde
umarım aç gözlülüğünüz ve kurallarınız sizi boğar
şimdi sonsuz bir barış içindeyiz
umarım boğulursunuz
boğazımda düğümler yaratan şarkı. keyifli bir günde hiç umulmadık bir anda çalmaya başladığında olduğum yerde bir süre sabit kalmama sebebiyet verir. özellikle girişi mükemmeldir.
thom yorke'un özellikle sesini yükselltiği kısımlarda bir başka güzel olan şarkı. insan ağlamamak için kendini zor tutuyor.