1. 1.
  Siz anlayın diye en sevdiğiniz konu olan Osmanlı ile anlatacağım.

  Bitki evrimi insan evriminden daha hızlı gelişir. Osmanlı da bir sürü lale üreticisi kendi metodları ile lalelere evrim geçirtip binlerce yeni lale türü üretmiştir. Bu da evrimi kanıtlar.

  Size ilkel sebzelerin modern sebzelere evrilmesini anlatsam dinlemezsiniz ama Osmanlı lalesini anlatır isem dinleme şansınız daha yüksek.

  Hadi bitki evrimini çürütün.

  Tamam farklı türleri aşılayalarak yapılmış bir evrim bu ama özünde güçlü türlerden yeni bir süper bitki oluşturmak ile alakalı. Aynısını süs köpeği üretirken de yaptılar.

  Özetle uyanın.

  Edit: başlık açarken mobil klavye azizliğine uğradım lala ve lale kelimesi birleşti gören bir mod düzeltir ise sevinirim.
  1 -2 ... uzay muhtari
 2. 2.
  aşılamaya evrim demek. ilginç. maymunları kim aşıladı acaba? veya ilk canlıyı?
  -1 ... oguzhandroid
 3. 3.
  Şöyle düşün güçlü olan güçlü olan ile aşılandı ve binlerce yıl ilkel bir şekilde sadece alfa erkek alfa dişiyi dürte dürte insan modern halini aldı.

  Düşünme yetimizi kazanma sebebimiz de kökenlerimiz de mental yetenekleri gelişmiş alfa erkeklerin olması.

  Edit: ilk canlılar da düşünme yetisi zayıf minik karbon ya da protein demetleri bir birlerini yiye yiye bu hale geldiler. Ve zamanla türleri arttı. Ama benim teorimin tutarsızlığı ile ilk canlının yaratıldığı tutarsızlık eşit tutarsızlıklar.

  Sana soru ilk canlıyı yaratan varlık nasıl oluştu.
  ... uzay muhtari
 4. 4.
  Maymundan geldiğimizi düşünmüyorum. Bir ortak ata vardı tüm memelilerin ortak atası. Ve homosaphienler o ortak atadan türedi. Yoksa maymun ile çiftleşsek çocuğumuz olurdu maymundan gelseydik. Misal köpekler kurttan geldi ve çifleşince çocukları olur. Ama maymun ve insan genleri bu iş için uygun değil.
  1 ... uzay muhtari
 5. 5.
  Lale ile evrim ispatı anca lale olanlar tarafından ortaya atılıp inanılabilecek bir iddiadır, zira insanlar tarafından kontrollü şekilde uygulanan dönüşüm evrim değil modifiyedir,
  At ile eşek çiftleştirilip daha güçlü olan katır elde edilir fakat buna evrim denmez hatta katırlar kısır olarak doğar,
  Ama bu durum da evrimin olmadığını ispatlamaz,
  Doğan her yeni nesilin yeni ortam koşullarına daha kolay uyum sağlayabilmeleri, eski nesillerin doğal hale gelen kabiliyetlerini genleri ile yeni nesillere aktarabilmesi şeklinde yorumlanabilir, daha 1 yaşında bir bebeğin eline verilen dokunmatik ekranlı telefonu hemen kavrayabilmesi sadece görerek öğrenmek olarak algılanamaz,
  Yinede güzel denemeyi diyecekken bir gülme aldı, bari başlık düzgün açılsaymış.
  -2 ... profesyonel intihar bombacisi
 6. 6.
  Lalelerin modifiye edilmesini bir süreç içinde inceler isek buna evrim denilebilir.

  ilkel lale ve lalenin modifiye edildikçe kendini geliştirmesi ile oluşan basamaklar da evrim olarak sayılabilir. Bitkiler o konuda bizden daha açıklar gelişmeye. Adaptasyon konusunda bitkilerin insanlar kadar başarılılar. insan olmasaydı dünyanın her coğrafyasında olmasa da bir çok coğrafyasında yaşamayı başarmaları ile bitkiler en domine canlı türü olabilir di.

  Ve insanın yaşayamadığı su altında bile yaşıyorlar.

  Lale bir örnek belki tam açıklayıcı bir örnek değil ve mizah katmak istediğim için işi bilim boyutundan uzaklaştırdı ama işin özü bitkilerin adaptasyon konusunda ki başarısı bize evrimi kanıtlamaya ve evrim nasıl olur incelemeye yardımcı olabilir.
  ... uzay muhtari
 7. 7.
  Evrim teorisi çökmüş hala evrim konuşanların olması ilginçtir. Maymundan geldiyse insan şuan ki maymunlar neden insan olmuyor! Bitkiyi, laleyi örnek vermek ayrıca saçmalık.
  ... desifreleyici
 8. 8.
  Nereden geldiğimiz değil, ne olduğumuz önemli.
  insan olma erdeminden habersiz doymak ve üremek dışında bir çaban yoksa, ben merkezli bir yaşam sürüyorsan maymun değil de melek senin atan olsa veya seni yaratan bir sürü tesadüfler doğa döngüsü değil de Allah olsa ne olur, olmasa ne olur?

  Önce insan olmayı becermemiz gerek.
  1 ... thebiggraywolf