bugün

türkiye denen güzel ülkede görebileceğimiz, bu ülkede yaşayanların yüzde doksanının yaptığı hadise.
mantıklı olandır. evrim bir saçmalıktır.
insan olduguna inanabiliyor musun. ben şahsen inanmıyorum senin insan olduguna. demek isterdim ama format engeller.
bu ülkedeki saçmalıklardan sadece birisidir.
maymundan geldiğine inanmaktan iyidir. *
çamurdan yaratılmış olmama inanmamın dayanağı tanrı.
evrime neden inanayım. maymunla aynı atayı paylaşıyor olduğuma?
çamuru bırak da, tek hücreliden evrilmemiş bir ruh sahibi olduğuna inanmaktır. ruh yoksa ha insan, ha hayvan, aynı şey...
maymundan gelmediğimiz kesin ama böyle düşünenler maymuna gidiyor. suan yaşayan maymunlar neden insan olamıyor ne evrimi. kertenkele mi ellerin pezewenk darvin xd.
evrimi bilmeden, evrimin sadece maymundan gelmek olduğunu düşünenlerin inancıdır. *
topraktan geldi insan yine toprağa dönecek... iki lokma ekmek için ömür boyu dövüşecek...
çok biliyomuş gibi konuşmaktır. ölünce görücez işte çamur vs maymun kapışmasının galibini.
Doğru yada yanlış olsun her insan istediğine inanmakta özgürdür.
(bkz: maymundan yazara evrilmek)
düzmantık kullanarak asla neden olduğu anlaşılamayacak olan durumdur.

meyve sebzeler çiçeklerde toprakta yetişir. eğer ki bilmeseydik nerde yetiştirildiklerini kim inanırdı ki o cansız kupkuru topraktan bu kadar lezzetli , rengarenk şeylerin çıkacağına.
efendim dingilce konuşmamak gerekir. inanmaktan bahsediliyorsa zaten üzerine laf söylenilmez. söylenir mi? sen banim inancımı sikik zekanın benden daha üstün olduğunu kanıtlamak için sorgulayamazsın.ki zaten evrim olayı bir teoridir. bilim ile din farklı şeylerdir. Salak durumuna düşmeyelim. ama yapmayalım bunu.

(bkz: hanım koş yazar fikir yürütmüş)
hayvandan geldiği yalanına inanacağına kutsal kitabın dediğine inanmak kadar doğru bir davranış içinde olmaktır.

(bkz: ateistlerin evrime tapması)
yok artık , hala bunu mu tartışıyorsunuz denyolar. ha çamurdan, ha maymundan, ha evrim ya da devrim. bunlara kafa yormak size ne kazandırdı şimdiye kadar aq. tek gerçek, babanızın ve annenizin hiç hesapta yokken döllediği organizmadan öte birbok değiliz. yüzmilyarlarca insan döngüsünü sağlayan dünyanın bizi siklediğini mi zannediyorsunuz. en büyük güç cosmos'dur, bununda sahibinin ilahi güçler olduğunu savunmak acizlik ve aptallıktır.
(bkz: doluyuz bu konuda)

birkaç sayfa daha gider bu..
maymundan geldiğine inanmaktansa çamurdan geldiğine inanmak daha makuldür.
allahın kudretine inanmaktır.
iman et huzur bul, islam teslimiyettir. evrim zırvalıklarıyla uğraşmak zorunda kalmazsın.
ömrün bittiğinde tekrar toprağa dönüyorsun. maymun olmuyorsun ya? bu en büyük kanıttır evrim diye bir şeyin olmadığına.
evrim geçirtip maymundan insana bizi çeviren bir tanrının olduğuna inananlar!

o tanrının (allah ın) bizi çamurdan yaratmaya da kudreti vardır.
o yüzden maymundan döndürmeye uğraşana kadar bizi insn olarak yaratığına inanıp evrime karşı çıkıyorum.
ha bir evrim geçirdik orası ayrı, sperm ve yumurtadan kocaman insanlar olduk.*
krematoryum denilen yerin varlığından haberi olmayan yazarların varlığını gösteren inanış.
önermede iman sabit diğerleri değişken...
insanda iman eğilimi hep var. insan bu fıtrat üzere.
varlığın tümüne, öncesine, sonrasına; kendi varlığının öncesi, süreci ve sonrasına dair cevap bulma arayışı hep kaim.
insan çamurdan yaratıldı. ancak hazreti mevlâ ona ruhundan parça verdi, ruh üfledi.
insandaki bu parça bütününü hep arar. fıtratı insanı buna hep sevk etti, sevk ediyor ve sevk edecek.
nihayet o ki; evrime inanan bir iman üzeredir.
allah'ın kendisini çamurdan yarattığına inanan allah'ın dini üzeredir.
ve allah katında din (iman) islam'dır.
(bkz: evrime inanıp boktan geldiğini kabul etmeyen insan)