1. 1.
    artık gerçeği görmesi gereken, genelde uzun süregelen kabulleri yıkamamış kişilerdir.
    evrim teorisi çok populer olduğunda bazı islam alimleri telaş etmemişlerdir. ancak teoriyi anlamayan kişiler saçma sapan yollara kaymışlardır. şimdi olduğu gibi.

evrim kuran ve islam'ın genel mantığı ile birebir örtüşür. allah'ın kurgusu bir şekilde işlemelidir onun yolu da evrimdir.

zaten birçok müslüman artık evrimi kabul ediyor ama laboratuvardan çıktıktan sonra da namazını kılıyor.
    evrim teorisi doğru anlatılmalı ve anasınıfından itibaren zorunlu olmalıdır.
    4 -27 ... tensor tympani
  2. 2.
    evrime inanmayan hristiyandan hiçbir farkı bulunmayanlardır.
    1 -2 ... siklopentanoperhidrofenantren
  3. 3.
    inananlardan farklıdırlar. zira evrime inananlar, inandıkları gibi yaşarlar, bir maymun gibi.
    12 -6 ... siniir
  4. 4.
    evrim teorisine inananların, evrime bile aykırı olan bazı düşüncelerini beğenmedikleri için evrime inanmama yöntemini seçen bireylerdir.

örneğin; insanın maymundan gelmesi...

evrim dipnotu: eğer bu inanış doğru olsaydı, insanın bir anda kılını tüyünü döküp, kuyrugunu kesip insan olmaması gerekirdi, maymun ve insan arasında araformlar olmalı idi, şimdi buradan hareketle şu an günümüzde insan var, maymun var, peki araform neden yok? onu geçtim evrimin en büyük dayanakları olan fosillere bakalım, hiç insan-maymun araformu fosili neden bulunmadı?

evrim islam ve kuranda bahsedilen kozmos evren öğretileriyle doğru orantılı hareket eden bir kavramdır, ancak teori olduğu müddetçe yani kanun olmadıgı sürece kuşkucu davranmak inanmamak da doğaldır.
    3 ... in tyler we trust
  5. 5.
    evrim teorisinin uyduruk müslümanlar tarafından maymundan gelme olarak algılanması sonucu oluşmuş kitle. zira beterin beteri var.

(bkz: kurttan türemek)
    4 -7 ... siklopentanoperhidrofenantren
  6. 6.
    gerçek inananlardır.
    6 -3 ... trajikomik
  7. 7.
    şüphesiz ki onlar müslümanlığından şüphe duyulan insanlardandır. yalnız, neyin evrimi, neye göre, kime göre, ehehe mehehe durumu da vardır. bunu akla yakınlaştırmak için şöyle bir örnek tensip buyurdum, örneğin buğday...

buğday dediğiniz önce uzunca bir zaman güneş altında bekletilir, sararır, sararır iken evrilir. daha sonra bu olmuş buğdayları değirmene götürürler, değrilir iken evrilir. daha sonra yamulmuyorsam suda hamur olur ve bekletirler, beklerken evrilir. sonra bu bitki un olur, pişer, pişerken evrilir, çevrilir, biz de buna evrim deriz.

peşin peşin editimi de vereyim; aksini ispatlayamıyorsan eksi butonu aşağıda canım benim. vereceğin eksi, benim bu teorimi çürütemez. mükemmel kavramlarınız da bi' butona kaldıysa işimiz iş demektir...
    1 -1 ... kobayashe
  8. 8.
    (bkz: evrim ve islam)
    ... tensor tympani
  9. 9.
    evrime inanmak sanki islamın şartlarından biridir de müslümanlar buna inanmamaktadır . inanmadıkları şey gerçekle hiçbir alakası olmayan durumdur . insanın zaman içinde değişime uğradığını değil allah tarafından yaratıldığının farkında olan insandır .
    6 -2 ... sevdalinka
  10. 10.
    evrim teorisine inanan müslümanlardan daha komik olmayan müslümanlardır. ben çözemedim yaratılış kuramıyla evrimin örtüşen yönlerini. evrim mevcut olan türlerin yavaşça gelişerek başarılı bir nesil oluşturduğunu savunurken islam dini yaratıcının kontrolünde kabul eder dünyayı. ilk insan şimdiki insanlardan farklı olmayan özelliklerde yaratılmıştır. konuşabilir, düşünebilir dolayısıyla bir çok bilgiye hakimdir. bu konu hakkında engin bir bilgi birikimim yok evet ama evrimle dinin tek bir noktasının bile örtüşmediğinin farkındayım. aksi komik oluyor zaten.
    2 -2 ... moby dick