bugün

evrime inanmayıp, bütün hayvanların nuh'un gemisinde toplanabileceğine inanan insandır.

(bkz: Allah her şeyi kademe kademe yaratmıştır)
(bkz: el cielo)
Memleketimde en çok bulunan canlı türüdür inanmadığı gibi saygı da göstermez ya atayist der ya da küfreder de küfreder.
işte şimdi hesaplaşma zamanı*.
(bkz: atayist)
(bkz: ateist)
insandır. maymun değildir (?)
herhangi bir insandır. şu sözlüklerde insanlar fikirlerine göre sınıflandırılmaktan ne zaman muaf olurlarsa, o zaman sözlük daha akılcı ve mantıksal bi' ortam olacak.
ne yani balık kurbağaya mı dönüşmüş diyen insandır. bilmiyordur belki doğrusu varsa da iyice öğretilmemiştir ne yapsın..
- naber evrim
+ iyidir baba nolsun
- ne yapıyon
+ maymun
- evrim inanamıyorum sana bu kadar sapık olamazsın.

(bkz: bir isim olarak evrim)
doğru yapan insandır. evrim teorisi bilimsel bir teoridir, inanılmaz, bilinir. olmayan şeylere inanır, var olan şeyleri bilirsiniz. örneğin yer çekimne inanmazsınız, yer çekiminin olduğunu bilirsiniz. eğer işi inanç boyutuna getirirseniz gerçekten uzaklaşırsınız. evrim teorisi vardır, gerçektir ve bilinmesi gerekir.

nuh tufanına inananlar için;
(bkz: #6414168)
kafayı zorlamak istemeyen hazırcı insandır. sürü psikolojisi işine gelen insandır. ama insandır.
(bkz: özgürlük)

evrime iman edip dini inancı reddedenlerle girdiği tartışmalarda, karşısına kendilerinin pozitif bilim dedikleri bilimsellik dışı iddialara inanan insanların ötesinde gerçekten bilimseliğe uygun söylemlemlerle çıkan biri olmamasından ötürü evrimcileri kendi haline bırakmış kişi. konuyla ilgili yazdıklarım ilgili başlıklarda yer almaktadır merak eden okur. tavsiyem gözün evriminin açıklanamamış olması ile başlamanız. ne de olsa bu konuda hala teyzemin birgün testisleri gelişti sonra ona dayı dedim tarzında ütopik masallar veya dawkins namlı evrimcinin televizyon stand-uplarının ötesinde bilimsel olarak ispatlanmış bir açıklama bekliyoruz.
mantıklı bir insandır kendileri.
milyonlarca galaksi var. bu milyonlarca galaksi içinde şimdiki teknoloji ile uzaya bakıyoruz ve sadece bizim galaksimizin minnacık yerini görebiliyoruz uzaydan falan. adamlar gitti geldi, bişeyler yolladılar aradılar taradılar ama bize benzer hiç bişey bulamadılar. ama bazı gezegenler de su falan var dediler,hava olabilir dediler. şimdi milyonlarca galaksi içinden bizim galaksinin canı sıkıldı gaz bulutları hopladı zıpladı patladı falan filan derken bi tabaka oluştu hava, agaç, dere tepe, bayır vs vs oluştu. zaman çok ilerledi sonra böyle incik mincik canlılar oluştu karaya dogru çıktılar böyle yürüdüler sonra dogaya göre uyum falan derken bu hale geldiler. o degil de hani insan düşünüyor lan niye bizim dünya da oldu bu. hadi tamam diger gezegenlerde ufo tarzı zımbıtılar falan geyigi diyelim, orda nasıl bi patlama oldu da görünmez oldular. insanın zoruna gidiyor. ne bilim yani nasıl inanmıyorsunuz diyince benim aklıma bu geliyor. neyine inanayım ben bunun şimdi.
ateist değildir.
çamurdan yaratılma gibi müthiş şeylere inanır.
evrime inanmayan fakat evrimi eğlenceli bulabilen insan da olabilir.
(bkz: spore)
Bilimsel teorilerin inanç yoluyla kendilerini kabul ettirmediklerinin farkındadır. inanmıyordur, üzerine düşünüp, mantıklı geldiği için doğruluğunu kabul ediyordur. Yoksa evrim teorisi bir din değildir.
evrim vardır fakat allah ta vardır diyen ama anlaşılmayan insandır.
bilimin inançla ilgisi olmadığının farkındadır. inanmaz bilimsel düşünceyi benimser dogrulugunun ya da dogru olmadığını ispat için araştırır.
evrim = maymundan geldık laa . dıye bısey degıldır . Basta bu kavranmalıdır. buraya calısın gelın sonra o ınsanı tartısırız .
benimdir.
o ondan bu bundan şu şundan diye sıralanan bir dizinin ardından "o" olan ilk şeyin neyden nasıl meydana geldiğini anlayamadığım için olsa gerek.
ek: hava gaz osuruk püsürük ama, o "şey" nasıl çıkmış ortaya biri izah etsin.
ek2: kim zicker la evriminizi de devriminizi de. boklu götünüze bakmıyonuz da çene çalıyonuz. amk tonla prof. bitti siz kurtarcaaanız dünyayı.
evrime inanmaz veya evrimi bilmez maymundanmı geldik sorularıyla aptalca dolanır , ama çamurdan geldiğine inanır yaa yaa .
(bkz: tek yol evrim)
daha halen "maymunluk" olayında kalmış insan olmakla birlikte gerçekliğine inanması kendisini bağlar ve ayıplanma ile yaptırıma maruz kalmayı da hak etmeyen sade bir insandır.
dangalaktır. inanan da dangalaktır. bilim inançla ya da inançsızlıkla yürümez. evrim bilimsel bir gerçektir, bir inanış değildir. inanmıyorum diyen de, inanıyorum diyen de saçmalıyordur.
darwin'in yahudi olduğunu bilen, yahudilerin evrim var, doğrudur deyip kendi soylarının maymundan gelmediği tezini savunduğunun farkında olan fevkalade insandır.
güncel Önemli Başlıklar