bugün

mavi ekran vermelerine sebebiyet verir. siftahı ben yapıyorum;

madem evrim var biz niye may...

şaka lan şaka cahiller soru şu ;

ilk hücre nasıl meydana geldi? geldikten sonra yaşamak için ne tüketti(tükettiğimiz her şey canlı hücreler içerir)? ilk hücre olduğuna göre ne yaptı yavrucak? fotosentez yaptı falan demeyin ilk hücre o kadar komplike bir olayı yapacak kapasitede değil...

bunu okuyan kardeşlerim birazdan nasıl cevap veremediklerini görüceksiniz takipte kalın...

(bkz: üzerinde çalışıyoruz)

(bkz: kanka oluştu işte sen takma kafanı öyle o)

(bkz: big bang tabiki salak s)

(bkz: yobaz beyanı s)

(bkz: susar mısın gerizekalı evrimciler ağlıyo şu an)
yazık yazık ! çok biliyosunuz ya amk cahil diyosunuz ya hadi buyrun bekliyorum.

beyin yakar efem...
(bkz: bekir abi buradan bir atayiz geçti mi)
depar atarak uzaklaştırır. tam bir ateist savar.

evrimcilerrr darwin dersem çık maymun dersem çıkma.. darwinnn!!
Gulten dayioglu "mo'nun gizemi" cok uzun zaman once okumustum belki fikriniz degisir. Tavsiye ederim soruna cevap niteligi tasir.
aslında evrimcileri çok da ilgilendirmeyen bir sorudur lakin günümüzde bazı kişilerce evrim bir din gibi algılandığı için böyle soruların sorulması da anormal gelmiyor.

öncelikle şunu belirtelim; evrim canlılığın başlangıcıyla değil gelişimiyle ilgilenir. canlılık başladıktan sonra ne oldu? kısmıdır evrim için asıl soru.

neyse;

(bkz: ilkel çorba)

yani ilkel dünyada bulunan inorganik maddelerin uygun koşullar sağlandığında organik madde oluşturabilecek bir çözelti yaratabilmesi durumu. o çözeltiye de ilkel çorba diyorlar işte.

bununla ilgili Stainley Miller yapmış olduğu deneyler sonrasında 3 temel amino asiti sentezlemeyi başarmıştır. devamında bayrağı devralan diğer bilim adamları da canlı vücudunda bulunan 20 amino asiti de bu yolla sentezlemiş ve bu soruya kısmen de olsa bir cevap vermiştir.

beslenme konusu için;

(bkz: inorganik madde)

(bkz: mineraller)
Bilim çevrelerince kabul görülmüş, üzerinde ciltlerce kitaplar, makaleler yazılıp birçok argümanla desteklenmiş, kanunlaştırılmış bir realiteyi 2 soruyla çürütecek delikanlıları ortaya sermiş sorulardır.

Evet bebeğim hepsi çamurdan.
Esasında evrimcilerin pek siklemediği sorulardır. Başlığın durumu da bunu gösterir gibi.
(bkz: olmayan beyin nasıl yanar)