bugün

çok ilgi çekici olmasının yanında ironik bir durumdur. bunu son bilim ve teknik'te darwin sansüründe de gördük. "sadece bir teori, bilimsel değil ki" diye saçmalamayanlardan, "evrimin bilimle alakası yoktur, biraz düşünen anlar evrim olmadığını" diye kendi kafasının ne kadar küçük algıladığını kanıtlamaya çalışanlara kadar bir alay insan gördük.

peki çok küçük ve çok hızlı maddelerin fiziğini ve davranışlarını inceleyen kuantum fiziği ve teorisi hakkında neden insanlar karşı gelmemekte, "sadece bir teori, bu safsatadır" dememekte, "biraz aklı olan böyle bi şey olmayacağını bilir, bakın uçak bile anca ne kadar hızlı gidiyor, ışık hızına yakın hızlar olabilir mi, biraz düşünseniz olmayacağını anlarsınız, olsa uçak giderdi zaten" diye benim beynim zaten bit beyni kadar çığırmalarını yapmamaktadır?

ben insanları buna davet ediyorum. gelin tüm bilimsel teorileri "bunlar sadece bir teori" diyerek çürütelim. evrim teorisini çürüttük böyle, niye daha fazlasını çürütmeyelim de bilim dünyasını ve bir dolu araştırmacıyı boşu boşuna yoralım? bizler, o insanların hayatlarını kurtarabilir, onları doğru yola yönlendirebiliriz. bunu insanlardan esirgemeyelim.
birden çok şeyi yarım yamalak bilmektense bir şeyi tam bilmektir.
karakter sınrından amacını satamayan eylem belirteci. aslı şudur ki, evrim söz konusu olduğunda uzmanı kesilip(aslında alakası olmadan), diğer teorilerde aynı performansı gösterememek. uzmanlık zaten yoktur, ama kişi onu bir cümlede çürütecek kadar kendini yetkin görür. bu kişi, bu usta performansı sadece burada gösterir. benzer şekilde davranabilmesi gayet mümkün alanlarda o şekilde davranmaz. kaypakplaşır.
tam tersi durumdan da bahsedilebilecek sallama önermedir.
(bkz: harun yahya)*
(bkz: paradoks)
(bkz: yazar burada bir şey anlatmak istemiş)
(bkz: lenin olmuş gidiyorsun)
sadece fantezilerden ibaret bir teori olan evrimi kuantumla, izafiyetle eş tutmaya kalkanların ortaya attığı iddiadır. kuantumla ilgili herşey sorgulanabiliyorken evrim ile ilgili bir "acaba" düşüncesi bile bilimsel olarak tartışılmadan hemen faşistçe bir saldırıya uğruyorsa aradaki fark açıkça ortaya çıkmaktadır. çünkü bilimde bu şekilde körükörüne savunma olmaz ama bir inanca körükörüne bağlananlar bulunabilir. * kaldı ki insanların hem biyoloji fizik hem de astronomide derinlemesine uzman olmasını beklemek nasıl bir saflıktır sorgulamak lazımdır.
evrim teorisini genetik bilmeyen birisi nasıl çürütür anlaşılır olay değildir.
bugüne kadar karşılaştığım din hocalarının hepsine uyan tanımdır.hepsi adem ile havva dan geldik diyerek çürüttüklerini sanarlar bu teoriyi.hayır anlamadığım birşey var..her seferinde düz mantık sorulara bile göt olmalarına rağmen nedir bu inatları? gerçi kızlarını imam hatiplere gönderen toplumdan ne beklenebilir ki....
evrim olsaydı üzerinde tartışılabilecek durum.
ama evrim yok demek konu da yok.
evin hanımı: hilmiii musluk akmıyor, bir bakıver
evin beyi aynı zamanda evrim profesörü: yav ben ne anlarım nurten, muslukçu çağıralım
evin hanımı: evrim profesörü olacağına çıraklık okulunu bitirseydin de şu ev işlerini yapabilseydin
evin beyi aynı zamanda evrim profesörü: laaaaaayn