bugün

allahla evrim teorisinin uyumudur. evrimin gerçekleşmesi bence allah ın bir başka mucizesidir ve evrim teorisi allah a değil kuran a ters düşmektedir. pekala evrim ile tanrı doğruluğu birbirini destekler. allah dünyayı da bir anda yaratmadı fizik kanunları ile sebebe bağladı. her şeye bir kılıf ve mantık biçti de insanı mı pat diye indirdi? evrim varsa allah yok mu tabiki var.

edit : allaha inanıyorum ama müslüman değilim.
mantıksız önermedir, kuran'a uyumsuz bir bilgi allah kavramına da uyumsuzdur. allah kelimesi genel bir tanrı kavramı için kullanılıyorsa durum tartışılabilir ama türkçe bir paragrafın içinde allah kelimesini zorlama şekilde ve arapça olarak genel bir kavram için kullanmak saçma olur.
Müslümanlar arasında benim de aralarında olduğum evrimci müslümanlar var ve evrimin kuran'la çelişmediğine inanırlar. Bu önerme olsa olsa yahudilik veya hristiyanlık mensubu birisi tarafından ileri sürülmüştür ve tevrat veya incil'deki direk yaratılış ayetlerini inkar etmektedir.
saçma bir önermedir. kuran ile evrim teorisi birbirine zıt değildir. Allah yaratmıştır ama nasıl yarattığı hakkında bilgi vermemiştir kuranda. topraktan yaratılma olayıyla gelen bir insana bunun bir kuran anlatım şekli olduğunu söleyin. kuran size bilimsel açıklama yapmak zorunda değildir. evrim ve islam çelişmez ama evrime islamda kanıt yoktur.

(bkz: caner taslaman)
bakara suresinde

34. Hani meleklere, "Âdem için saygı ile eğilin" demiştik de iblis hariç bütün melekler hemen saygı ile eğilmişler, iblis (bundan) kaçınmış, büyüklük taslamış ve kâfirlerden olmuştu.

35. Dedik ki: "Ey Âdem! Sen ve eşin cennete yerleşin. Orada dilediğiniz gibi bol bol yiyin, ama şu ağaca yaklaşmayın, yoksa zalimlerden olursunuz."

hz adem ve hz havva zaten dünyaya gelmeden önce yaratılmışlardı. herşeye gücü yeten allahın onları dünyaya indirmesi yasin süresi 82. ayet " Bir şeyi dilediği zaman, O'nun emri o şeye ancak "Ol!" demektir. O da hemen oluverir." kadar kolaydır.