bugün

görsel
Donuza bassam olur mu?
ademin topraktan yaratıldığı, Havva'in ise adem'in kaburgasından yaratıldığından daha inandırıcı geliyor. yasak elma saçmalığına değinmiyorum bile.
bilimsel teoriler inanilacak ya da inanilmayacak seyler degildir. Kova burcunun mart ayinda yorgun olduguna falan inanmazsin. Populasyon genetiginin mutasyonlarla farklilasabilecegine "ben inanmiyorum" dersen götüyle güler insanlar sana.
Ya akademik kalifikasyonun vardir, calisir çürütürsün, ya da uzaktan izlersin.
Lise mezunu tiplerin "ben inanmiyorum" demesini kimse siklemiyor.
Yer cekimi teorisine inanmayinca ucmadiginiz gibi, evrim teorisine de inanmadiginiz zaman her sey mukemmel bir yaratici tarafindan yaratilmis olmuyor kizlar : ) Sonra arkanizdan cok gulerler, ben uyarayim, siz yine takilin tabi.
Bişey varlığı inanca bağlı değildir. ispatları ile vardır.
bizim inanip inanmamamiz birseyi degistirmez. isterseniz "su katiyyen 100 derecede kaynamaz, " ay dunyanin etrafinda donmez" falan da diyebilirsiniz. sizinle beraber 5 milyar meczup dahi bulsaniz gercekler degismez. insani diger canlilardan ayiran bir faktor de bu sanirim.
https://goo.gl/images/h7CfVf

inanmayanlar bir baksın eminim fikirleri değişecektir.
her boka inanan çomar varsın evrime inanmasın.

"sen inanma çomarım sensiz de evrim yoluna devam ediyor"

bazen diyorum bu yaratıklar evrim basamağında bazen ilkelleşmeler de oluyor o yüzden mi çıktılar acaba diye.
ıııhh ben inanmıyorum bana ne..

kafir bilim adamı kılıklılar atmış ortaya bir şey sizler de mal gibi peşinden gidin..

hem adı üstünde zaten, teori, henüz kanıtlanmamış..

zaten bir ara form dahi yok..

ayrıca madem öyle neden hala maymunlar var?

şimdiki yunuslar neden yüzüyorlar karaya çıkıp hoppidi hoppidi koşuşturmak var iken?

birisi açıklarsa sevinirim..
Gençler bir kere şu soruyu kendinize sormanız gerekiyor;
Evrime inanmama sebebim benim dini inancım mı? Ya da inanma sebebim dinsiz olmam mı?
Bunlara yanıt bulduktan sonra buraya tartışmayı taşımak daha mantıklı.
Evrim sizin inancınıza ters diye mantıklı bulmuyorsanız zaten bilim yapamıyorsunuz demektir. Zaten teknik olarak bilgiye inanmak diye birşey yoktur. Bilginin yanlış olduğunu düşünüyorsanız elinizde bilimsel bir veri olması gerekir. Elinizde ya çok sağlam bilgiler var, ya ortada bir geri zekalılık sendromu var.
görsel
Değişmeyen tek şey değişimdir düsturundan yola çıkarsak hiç böyle bir soruya gerek kalmadan anlaşırız.

Dünyanın kurulduğu günden bu yana hiç değişmeyen bir şey var olabilir mi? Böyle bir şey mümkün müdür? ilk yaratıldığı haliyle bugüne kadar hiç değişmeden gelebilmesi mümkün müdür?

Doğaya, akla, mantığa aykırı. Ama sen, ben anlamam doğadan, akıldan, mantıktan diyorsan da doğa, kanununu senin için değiştirmeyecek, bilesin.
Artık Hayır. Tiamat hala maymun.
Sen türkiye’nin başkentinin ankara, ingiltere’nin londra olduğuna inanıyor musun?

Sen, bence türkiye’nin başkenti muş’tur diyebilir misin?
her canlı yaşadığı çevreye ayak uydurur, o çevrede doğan her jenerasyon daha uyumlu hale gelir. evrim dediğiniz buysa tamam.
bunun bir tık ötesi "yerçekimine inanıyor musunuz?". yerçekimine inananlar yeşile inanmayanlar kırmızıya bassın.
Evrim teorisi inanılacak birşey değildir. Okuyup anlanılacak birşeydir. Bir dine inanırsın biri bir kehanetler zinciri sunar inanırsın. Ama evrim bilimsel bir teoridir. Aksi ispat edilmesi gerekir. Oda bilimsel yol ile olunur.
arkadaş 150 yılda 3. kolumuzun çıkmasını bekliyo köprümü bu amk salağı?
12 ye 11 evrimciler kazanıyor.
Arkadaşlar evrim bir kanundur, yani canlıların değişim geçirdiği bir gerçektir , bu değişimin ne şekilde olduğu kısmı teoriye girer , bu değişim milyonlarca yılda gerçekleştiği için ve bir nesilin bunu görüp gözlemleyip matematiksel hesabını formülünü ortaya koyamayacağı için bu asla teoriden kanuna geçiş yapmaz yani kanun olan Evrim’in ne şekilde olduğu hiç bir zaman kanıtlanamayacaktır , tıpkı bigbang teorisi gibi ben bir müslüman olarak Evrimi islama ters bulmuyorum , din ve bilim asla ortak bir nokta da buluşmaz ikisi de farklı kulvarlardır yani islama bakıp Evrim’i yok saymak , Evrim’i baz alarak ateist olmak saçmadır .Kuranda biz ademi balçıktan yarattık diye geçer , balçık denilen şey denizin içinde ki ıslak topraktır ve bulunan en ilkel canlı denizin içinde ki toprakta bulunan ince bir çeperle kaplı mitokondrisiz hücresel yapıdır , ne malum Adem’in o hücreden başlanılarak milyarlarca yıl sonra yaratılmadığı , eğer bu şekilde yaratılmışsa bu benim gözüm de allahı daha çok yüceltir ve eminim darwin araştırmalarını dinleri çürütmek amaçlı yapmamıştır , diyelim ki yaptı bu adam 40 yıl boyunca araştırma yaparak ortaya bilimsel birşeyler koymuş , sen bu araştırmaları tek bir cümleyle yıkmaya çalışırsan sana bir taraflarıyla gülerler haklı olarak.
devrime inanıyoruz biz.
gel de inan .

görsel
Hayır maymunlar bu kadar vahşi değil.
inaniyorum ama bu evrimi gerceklestirenin de yaradan tarafindan gerceklestigine inaniyorum allah yapar oldurur akıllı olun.
Hayır inanmıyorum çünkü ucu Müslümanlığı reddetmeye kadar uzanıyor.
güncel Önemli Başlıklar