bugün

yeryüzündeki canlılığın tesadüfler sonucunda, doğal şartlarla kendiliğinden meydana geldiğini savunan Bu teori bilimsel bir kanun, ispatlanmış bir gerçek olmadığı takdirde bilimsellik kisvesi altında toplumlara empoze edilmeye çalışılan materyalist bir dünya görüşü olmakla beraber, bilim tarafından her alanda yalanlanan bu teorinin en büyük dayanakları ise birtakım hile, sahtekarlık, çarpıtma, aldatmaca ve göz boyamalardan oluşan telkin ve propaganda yöntemleridir. bu safsataya inanan dangalakların halen var olmasına hayret ediyorum.
yobaz atreizler savunur bu safsatayı yok neymiş efendim maymun geldik insan olduk. Ha ben maymunum diyorsan o başka... ama islam inancinda Adem as ilk insan ve biz adem as ın nesliyiz. Yani biz inançlı insanlar diğer maymun olduklarını iddia edenlerle bir olamayız.
Cahil söylemi. Evrim, "insanlar maymundan geliyor" demez. "Maymunların ve insanların ataları ortaktır." der. Tıpkı kurtlar ve köpekler gibi, aslanlar ve kediler gibi, limon ve portakal ağaçları gibi. Evrim tanrıyı inkar etmez. Çünkü evrim evrenin yaradılışını değil canlıların gelişimini açıklar. Bazı teistler tanrının insanları evrimle yarattığına inanırlar. Bilim tesadüflerden değil doğal seçilimden bahseder.
hakkında cilt cilt kitaplar yazılan, kapı gibi makaleler döşenen, nice yiğit bilim adamlarının ömürlerini bu yolda harcayıp 3-5 demeden katkıda bulunmaya çalıştığı, neredeyse 200 yıllık teoriyi "sen maymunsan bana ne eki eki" diye çürütenlere ve buna kendini bile inandıranlara hastayım arkadaş.

telefonu kullanırken iyi, bilgisayarda fink atarken fevkalade, arabayla gezerken şükela ama böyle konulara gelince "maymun sensin darwin de sana girsin".

oldu amına koyim.

madem bilime saygın yok siktir git ormanda yaşa kekoleyte.
Safsata olarak düşünülemeyecek teoridir. Tam anlamıyla doğru kabul edilemez ancak tam anlamıyla reddedilemez olan teoridir.
Evrime inanıyorum ya da inanmıyorum diye bir şey olamaz. Bu güneşe ya da aya inanmıyorum demek gibi bir şey olur. Ayrıca hepinizi şempanzeler siksin.
kulaktan dolma bilgilerle her boku bildiğini zannedenlerin saçmalaması. arkadaş iki kitap okuyun, belgesel izleyin, öğrenin. ondan sonra gelin burda bik bik ötün. evrim Darwin denen sahtekarın zamanlarından ibaret bir şey değildir. başlarım amk maymununuza.
ikinci entrydeki safsatacinin nikinin de o inandigi dini sistemin bas meleklerinden biriyle dalga gecmesi ayrica ironiktir.
Bunun niki bir atayiz alsaydi orospu cocugu olmustu.

Tanim: salatagibi karisik safsatadir.

Liberal turk dilciler icin; nik: nick.
(bkz: evrim salatası) *
ateist salatası sandım.
(bkz: evrim salatası)
evrimde bir ilerleyiş mekanizması var işte bunun akılla çelişen çok yönü var o yüzden akıllı tasarımı reddeder.

yani geri zekalı bir tanrı olmayacağına göre tanrı var ama geri zekalı demektense tanrı yoktur demek daha doğru.

ayrıca evrim tanrıyı reddetmez olayı tamamen sonradan uydurulmuş dindar dingilleri inandırmak için ortaya atılmıştır.

ha çürütme olayına gelince; bırak eğlensin çocuklar diyorum.
Hakkinda ilk entry beni kör etmistir. bilimin her alaninda yalanlamismismis yalanlarla hileyle empoze edilmeye calisiliyomus puhahahahah.

Edit: adami eksi oy almak icin ugrasan trol falan saniyodum degilmis bi de. yazik amk. simdi bu bi de okumustur falan. Yalniz tam bir din ogretmeni entrysi girmis bence kesin din hocasi bu.
dünyada çoğu ülkede kabul gören bir düşünceyi safsata diye nitelendirmek yanlış olur. evrime inanmamak diye bir şey olamaz. evrim kuramı gerçek bir olgudur. evrim teorisi yaşamın kökenine indiğimizde bunun nasıl başladığı konusunu incelemez. yaşam başladıktan sonraki süreci ele alır. bundan tam 3.8 milyar yıl önce tek hücreli canlılar ortaya çıktı. nasıl çıktı, neler oldu henüz bilemiyoruz. 3 milyar yıl boyunca da sadece tek hücreli canlılar varlığını sürdürdü ve ancak bundan sonra gelişmiş yaşam formları ortaya çıktı.

evrim teorisinde açıklanamayan konulardan biri ilk rna'nın nasıl ortaya çıktığıdır. aslında bakarsak canlılık tanımı da burada önemli oluyor. dna'sı olmayan virüslerden tutun ne dna'sı ne de rna'sı olan prion denen "canlı"lara kadar bir çok yaşam biçimi olarak adlandırabileceğimiz yaşam formları mevcut. bir de canlılık rna ile mi yoksa dna ile mi başladı sorusu var.

üzerine bu kadar çok kitap yazılmış, senelerdir araştırılıp çizilmiş böylesine bir konuda çok kolay konuşabilmek zordur. ancak bahsettiğim gibi evrim teorisi de kendi içerisinde hala bir takım cevaplanamamış sorulara sahip.
güncel Önemli Başlıklar