bugün

Yönetmen Miraz Bezar’la birlikte, Kürt dünyasını ve savaş mağduru çocukları konu edinen bir hikâye yazdı. Behlül Dal En iyi Öykü Ödülü’ne layık görüldü. (d. 1976 Malatya – ö. 2010, Diyarbakır)
" her dağın gölgesi denize düşer" in yazarı. gölpınarlıdır kendisi, karşı karşıyadır köylerimiz. ölmeden önce anarşist olduğunu açıklamış. keşke erken göçmeseydi dünyadan...
34 yaşında kansere yenilen yazar. Min dit filminin senaristidir ayrıca ve maalesef film vizyona girmesinden 2 gün önce vefat etmiştir.
oldugunde tanrinin haklısın, Kürtlere haksızlık ettim demesini istediğini söylemişti.umarim oyle demistir tanri ve dilegi olmustur.
basimiz sagolsun.
ve şimdi insan 'et değil, tırnak değil, bir mendil niye kanar'ı daha iyi anlıyor.
'zarfına yakışmış pul'du evrim edip abi.
türkler vadisinden başsağlığı dileklerimle.
kürtler vadisi artık sahipsiz.
yakınlarına baş sağlığı dilediğim güzide senarist/yazar/abla/kardeş... ''13 nisan saat 12.30 da diyarbakır gazeteciler cemiyeti önünde bir tören düzenlenecek. ardından alataş'ın cenazesi, dünyaya geldiği malatya'nın akçadağ ilçesine bağlı gölpınar köyü'nde toprağa verilmek üzere yola çıkarılacak.''
türkiye cumhuriyetine karşı bitmek bilmeyen nefreti ve kini ile birlikte ölmüştür. üzüldüm mü hayır. sevindim mi hayır.
maalesef bugün diyarbakır'daki evinde yaşamını yitirmiştir. uzun süredir kanser tedavisi görüyordu.
1976 Malatya doğumlu gazeteci ve yazar. Mayoz Bölünme Hikayeleri ve Her dağın gölgesi Deniz'e düşer yayınlanmış eserleridir.
enternasyonal tilili.
daha önce esmer dergisi'nde rastladığımız ama şimdi ara sıra radikal iki'de okuma imkanı bulduğumuz yazar. daha çok kürt sorununun ihmal edilen ve belki de bu yüzden mizahlaşan kısımlarını yazar. okunası bir şekilde yazar. okursunuz.

mayoz bölünme hikayeleri-aram yayınları