bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  kadınlar için: hokka gibi burun, renkli göz, küçük dolgun dudak ve 90-60-90 ölçüleri.
  erkekler için: saç, hem efemine hem de sert yüz hatları, küçük burun, yunan tanrılarını andırması gereken üçgen bir vücut.
  6 ... cikarinbeniburdan
 2. 2.
  güzelliğin göreli olmadığının farkında olanların, ortaya attığı gayet mantıklı standartlar
  2 -2 ... ferrole
 3. 3.
  göreli olan güzellik değil, çekiciliktir fikrini kabul etmeyenlerin savunduğu ölçütler.
  4 ... ferrole
 4. 4.
  (bkz: gerçek güzellik zamana meydan okuyan güzelliktir)
  1 ... hunlu
 5. 5.
  bu kavramı araştıran işin ehli insanlar gerçek güzelliği simetri olarak tanımlarlar. buna örnek olarak da dünyanın en güzel adamı diye denzel washington'ı örnek gösterirler.
  1 ... ghost rider
 6. 6.
  aşkın gözü kördür derler ya . bu da böyle bişi . körseniz pek bi faydası olmaz güzelliğin çirkinliğin. aşık olan için çirkinlik de güzeldir. (bkz: ben senin ruhunu sevdim)
  1 ... zerokey
 7. 7.
  (bkz: taş)
  2 ... insomniac1907
 8. 8.
  ya atomdur, ya dna kodudur, ya galaksidir, ya yildizlardir, yada bunlara benzer bir seylerdir.
  nihayetinde dunya, insan falan degil, evren soz konusu; ne erkegi ne kadini: kuyruksuz -ama her nasilsa hala gotu boklu- maymunlar ne zaman evrensel guzellik olcu birimi oldu? o kadar dar mi bu got, pardon, evren...
  ... baftan
 9. 9.
  (bkz: para)
  (bkz: votka)
  3 ... meydanbenim
 10. 10.
  kültüre göre değişir, ama simetri önemlidir ancak tam simetri göze hoş gözükmez. melezlerin güzel olmaya daha yatkın oldukları söylenmektedir. parlak saç ve cilt, hafif yağlı vücut sağlıklı olmakla eşdeğer oldukları için tercih sebebidir, erkeklerin kas kütlesi ise kadına güçlü olduğunu göstermekte, kadını daha iyi durumdaki genleri seçmesine sebep olmaktadır, günümüzde bazı kadınlar için cüzdan kalınlığı kendisi ve çocukları için daha iyi yaşam koşulları isteyen kadın için kasın yerini almıştır ki bu dürtü içgüdüseldir *. dolgun kalça ve göğüsler erkekler için doğurganlık mesajını verirken, ingilterede yapılan bir araştırma adet dönemindeki kadınların maço tipleri daha çekici bulduğunu ortaya koymuştur. yumurtlama dönemindeki bazı kadınların etraflarına daha alıcı gözle baktıklarını, erkeklerin dikkatini çekmek için daha çok çabaladıklarını iddia eder avusturyalı bilim adamları. ancak içgüdülerine, toplum kuralları paralelinde çekidüzen veren insan ırkı için tam anlamıyla evrensel bir güzellik ölçütü bulunmamaktadır.
  1 ... yesara