bugün

leğen, evet aynen öyle. leğen.
evren tüm burçlardan daha büyük daha ulu bir burç olan leğen burcunun içinde genislemektedir.
kimse bilmez bunu, şimdi ben uydurdum. guzel ama dimi? bence horoskoba eklenmeli.
guzel bir kiz, burcun ne senin yakisikli dedigi zaman, bazi yakisiklilar göğsünü gere gere "leğen" burcuyum ben diyebilmeli.
--liseli mod: on--

anan

--liseli mod: off--

t:basitçe, sonsuz boşluğun içerisinde belirli bir sürece göre genişleyip daha sonra daralma gerçekleşeceğini bir yerde okumuştum. sonsuz boşluk " hiç " değildir tabi ki belirli bir enerjiye sahiptir fakat bu enerjinin büyüklüğü ya da kapsamı hakkında kesin bilgi yok sanırım.
büyük boy bim poşeti içinde genişlemektedir. dağılın artık.
hadi yazayım madem. biz aslında büyük boy bir bim poşeti içindeki le cola üzerindeki toz zerreceğinin içinde minik bir evreniz. birazdan kolayı eline alacak olan ekonomi bağımlısı var oluş formunun parmakları arasında dağılıp yok olacağız.

(bkz: horton)
evrenin birşeyin içinde olması veya genişlemesi gerekmez. kendi alanını yaratarak genişlemektedir.
(bkz: stephen hawking) okuyarak cevapların bulunabileceği sorudur.
çok merak ettiğim sorudur.
yanlış terim bulunan başlık.
evren genişlemez, genişlemek için madde ve zamanın içinde olması gerekir bu yüzden açılmadır.

ve bilim henüz kesin bir cevap getiremeyip şimdilik geçici bir sebep olarak boşluğun içinde açıldığı cevabını vermektedir.
daha şurdan marsa gidip gelemediğimiz göz önüne alınırsa. saçma sorudur.

hayır bilsek napıcaz?

+ abi evren başka bi evrenin içindeymiş; o da senin içindeymiş.
- ehehe osturam mı lan ehehe.

olacağı bu.
bizim bulunduğumuz evren 1. kat sema olduğuna göre; 2. kat semanın içindedir.
ayrıca beynini kullandığın için seni tebrik ediyorum.
Kardeş napıyorsun metafiziğe girdin.
Boşluğun içinde.

not: Bilim adamı değilim diye bunu kuram olarak kabul etmeyişiniz, sizin eksikliğinizdir.
fetö.Paralel evren yaratıp evrenin içine sızıyor onan dolayı.tamamen dış mihratlar yüzünden.
mantıksız bir soru değildir ve cevap bilinmiyor muhtemelen.

farklı teoriler hatta uçuk teoriler var elbet.

çoklu evrenler veya evrenin bir başka kara deliğin içinde olduğu vs. ancak dikkat ettim, bu konuda gerçekten bilimsel anlamda bir video, belgesel yahut bilim adamlarının bu konuda fikirlerini içeren ropörtaj bulamadım. bulanlar link verirse sevinirim.