1. 1.
    garip ama gerçek olan durumdur. hiçbir an, duygu, durum, olay ya da şey daha önce hiç olmamıştır ve onu var eden anla beraber var olmuştur, bu yüzden var oluşun her anı yeniliklere gebe ve mahkumdur.
    sadece insanın bir boka yaramayan fikirleri dışında.
    5 -2 ... asitbazdengesi
  2. 2.
    bir olay tıpatıp eski bir olayla aynı olsa dahi, zamanları farklı olduğundan gene ilk kezdir.
    yani_
    (bkz: adam haklı)
    4 ... pilotmont 1
  3. 3.
    Dejavu?
    -4 ... louisa clark
  4. 4.
    aslında ne kadar harika olduğunu bu başlığı görene kadar farketmediğim bir gerçektir. oysa herakleitos'un sözünü de biliyordum. (bkz: aynı nehirde iki kere yıkanılmaz)

sonsuz ilk var, ikinciler dahil. (bkz: aşkım sen benim ilk ikinci sevgilimsin s)
    ... klementayn mandalina olmayan
  5. 5.
    (bkz: herakleitos)
    ... chai chen
  6. 6.
    Bu nasıl bi tespit bravo yani bu felsefik ve bilimsellik kabiliyetinle burda harcaniyorsun.
    -1 ... hercool
  7. 7.
    (bkz: hadi canım)
    ... onickihavari
  8. 8.
    Dejavu'm elimde patladı.

Not: yazarı kınıyorum.
    -1 ... eratosthenes
  9. 9.
    harbiden de ilk kez oluyor. belki de az önce düşündüğünüz şeyleri, daha önce hiç kimse düşünmedi. Eğer daha derin düşünürsek deizm ve dejavu ele alınabilir.
    ... efendi hitler
  10. 10.
    sen onu boşver de, bütün kar taneleri 6 köşeli olurmuş ve hiçbir zaman biri diğerine benzemezmiş...ve bu tamamıyla gerçekmiş.

bununla iilgili bir kitap okumuştum.

demek ki tek bir kar tanesinin bile eşi yok evrende. seninkiyle aynı olan bir başka baş parmak yok, seninkiyle aynı olan bir burun yok. hiçbir kedi bir diğeriiyle tıpatıp aynı diil, atlantik´te kıyıya vuran dalgaların hiçbiri bir diğeriiyle tıpatıp aynı hareketleri yapmıyor.

gökyüzündeki hiçbir bulut bir diğeriyle aynı diil...

biz ölümlülerin kafası bunu almıyor.
    ... paganviodio