1. 1.
  Mantıklı her bireyin televizyon reklam molası verdiğinde biraz düşünüp çözebileceği gerçek. Bir tahta düşünün. Bunun bir boyu vardır, bir genişliği bir de yüksekliği. Dolayısıyla 3 tane boyut eder. Kelime oyunları yaparak yok efendim 4'tür 5'tir gibi abukluklara inanmamak gerek.
  -5 ... never forget what you are
 2. 2.
  (bkz: kuantum)
  ... alakasiz entry
 3. 3.
  yer çekimi ve zamanı çıkardığımızda doğru önerme.
  2 -1 ... eleftheria eleftheriou
 4. 4.
  Görsel olarak 3 boyuttan öteye çıkılamasa da duyular işi değiştiriyor. Mesela kartondan bir küp yaptın. Şu anda evet en, boy, yükseklik(derinlik) olmak üzere 3 boyutlu. Sonra o kartona birde parfüm sıktın yani parfüm kokulu bir küp artık o ve kokuyu görsellikle betimleyemezsin. O dördüncü boyuttur. Ve sonra o kartonu ısıttın. Onu da görsellikle değil dokunma duyusuyla tanımlayabilirsin ve 5 boyutlu bir cismimiz oldu. Boyutun gerçek tanımı bu mudur bilemem ama bana sanki verdiğim örnektekiymiş gibi geliyor.

  Dipnot:düşündüm de en, boy, yükseklik; üçü de görsel şeyler ama 3 boyut diyoruz. Sanırım görsel açıdan 3 boyuttan öteye geçilemeyebilir. Diğer saydıklarım başka şeyler. Yani elma ile jazz müzik nasıl birbiri ile alaksızsa sanırım onlar da öyle.
  2 -1 ... insectoidzz
 5. 5.
  bkz kuantum ne alaka ya? Kuantumla 3ten fazla boyutun alakasi ne?

  Bu arkadas beni uyuz etmek icin aciyor bu basliklari ben anladim. Da gene de;

  Evren 'euclidian' olarak terimlenecekse 3+1 boyutludur. O 4. boyut zaman olmak uzere, 3 boyutta yapabildigin luks hareketleri 4. boyutta her zaman yapamazsin, geri gitmek pek mumkun degil 4. boyutta, 4 boyutlu varliklar 3 boyutu manipule edebilirler, bu mantikla 5 boyutlu bir varlik da 4u eder vb...

  Senin o dusuk kapasiteli boyut algina gelecek olursak, Sicim teorisi 21 boyuta kadar evreni aciklayabiliyor, ozellikle Heterotik sicim teorisi bu 21 boyutu derinlemesine, matematiksal aciklamalarla gozler onune serebiliyor.

  Fakat Total sicim teorisi olan M teorisi, ki bu, eski sicim teorisine kiyasla su an kullanilan olur. 9 boyutlu acikliyor evreni. Muhtemelen kabul edilecek olan da bu.

  Sen 3 boyutlu yasamaya devam et, sunlar da 9 boyutta takilir:

  (bkz: calabi yau manifoldu)
  (bkz: sicim teorisi)
  (bkz: string theory)
  (bkz: 21 boyut)
  3 -1 ... aredrugsbadtho
 6. 6.
  Biz 3 boyutlu yaratıklarız, evrenide öyle algılıyoruz. Başka canlı 5 boyutlu algılar öyle yorumlar.
  ... takver
 7. 7.
  gözlerin boynun ve dudakların..
  1 ... just call me alpha
 8. 8.
  Evrenimiz şu an için 4 boyutlu uzay zaman dokusuna sahiptir. X, y, z koordinatları üç boyutlu bir yapıya sahip olduğunuzu ve kütleniz olduğunu belirtir ama sizi tanımlamaz. Dördüncü boyut zaman evrende sizi tanımlayan boyuttur. Üç boyutla verilen zaman değeri o zamanda ki boyutunuzu belirtir ve sizi tanımlar. Yaşamımız tamamen zaman kesitlerinden oluşur. Bir saatlik bir sinema filiminin iki teker negatiften oluşması gibi ve tamamen görecelidir.
  3 ... gokdelende kapici
 9. 9.
  Birisi (bkz: kuantum) ne alaka demiş.

  T: (bkz: entry nick uyumu)
  ... alakasiz entry
 10. 10.
  Düz dunyacılar şokta. Pazar pazar yapmayın bunlara şunu.*
  4 ... kale3112