bugün

Bilim ayrı din ayrıdır.
Bilimin özü gelecek gayesiyken din sadece şahsı bağlayan inanç sistemidir. Bilimin dini yok etmek gibi bir amacı yoktur. Çünkü metafizik konular onun uygulama alanına girmez. Eğer çakıştıkları bir nokta olursa(örneğin dünya düzdür masalı) bilim gereken cevabı verir. Doğruyu gösterir. Tersi ispat edilene kadar da böyle kabul edilir. Sadece Dolaylı yoldan dini bitirmiş olur.
ben bilime inanmıyorum demek gibi bir lüksünüz de yoktur. Çürütmek istiyorsan da çıkar yeni bir hipotez ile başlar, deneylerinle ve hesaplamalarınla mantıksız bulduğun yerleri gösterirsin. Fakat kur’an’da böyle yaziyür yav denilerek de bilime atıfta bulunulmaz. Yahut Allah yardımcımızdır diyerek kenarda durulmaz. Sormazlar mı? Ona yardımcı, buna yardımcı. Esas kime yardımcı? Saving private ryan filminde geçen güzel bir replik var: “Tanrı bizim yanımızdaysa, onların yanındaki kim?”
Fakat bilim herkesin yanındadır. Umumi Kullanıma açıktır. Çünkü soyut değil, maddeseldir. Dinler ise kişisel meselelerdir.

Yani velhasılıkelam bilim ile din apayrı şeylerdir. Mesele karıştı biraz.
Safsata uydurmayalım.

T; bir yazar kişisi. Yobaz killer olabilir. izlemedeyim.
islam düşmanı, osmanlı'ya ingiliz uşağı diyen, ağır hezeyanlar kusan, istihkak tamamlayan bir yazar.
Kendine oyun sağlayıcısı kurup insanları kumara teşvik ederek dinden çıkarmak isteyen bir ateist yazar. https://www.evolutiongaming.com/
kâle alınmaması gereken bir ergen daha...
laftan anlamaz bunlar...
doğurup doğurup sokağa salıyorlardı bunları eskiden, şimdi sözlüğe salıyorlar herhalde...
abazalığı tescillenen yazar .
kulagina egilip "mendel got veren, darwin ibne" dedikten sonra arkami donup gidesim var. evet.
görsel
kendisi bu entry sinde bana karşı böyle bir ifade kullanmış sonra da entry sini silmişti. silip de kurtulmak yok. direkt şahsıma küfretse sıkıntı yok da işe ebeveyni karıştırınca şikayet edip çaylak yaptırdım kendisini. ahahaha. umarım uslanır da kimseye rahat rahat küfredemez bundan sonra.
görsel
iyi bir yazardır. dürüstlüğü ile ön planda olur.
güncel Önemli Başlıklar