bugün

memleketimizin nurlu ufuklara yelken açması için bir an önce imal edilmesi lazım gelen uçaktır. üstelik öyle bilimle, teknikle kafayı yemeye, tonla masraf etmeye de gerek yok. her birinin kanadına saniyede 90 kilometre uçan evliyalarımızdan koydun mu iş tamam!

https://odatv.com/havada-...liyalar-var-18041800.html

tabi şimdi bazı malumatfuruş kafirler, saniyede 90 km hızın saatte 324.000 km'ye denk geldiğini, yani ışık hızından 1000 kat yüksek olduğunu, einstein'ın nam kafirin ispatladığı gibi ışık hızının aşılmasının mümkün olmadığını iddia edebilirler.

hiç şüphesiz ki allah onların kalplerini mühürlemiştir, anlayamıyorlar.
(bkz: evliya air)
kimi cahil cühelanın "ışık hızının aşılabileceği cern'de ispatlandı" gibi boklu götünden uydurduğu yalanlarla destek çıktığı projedir.

ulan cahil, yok öyle bir şey! sadece bazı atom altı parçacıkların ışık hızını aşabildiğini gösteren bir deney yapıldı fakat devamında söz konusu deneyin sonuçlarının sensör arızası sebebiyle böyle çıktığı belirlendi.

sonra? bir götü boklu "ay kupkuru, marsta bizim gibi insanlar var" deyip, ay yerine mars'a gitmeyi önermiş! lan ayda canlı olmadığı aya gidilmeden zaten biliniyordu! mars'a ise defalarca robot gönderildi, değil insan, bakteri bile bulunamadı henüz. kaldı ki mars atmosferinde insan yaşamaz.
kimisinin ışık hızının saniyede 300 bin km olduğunu iddia etmesine vesile olan projedir.

ben yanlış biliyormuşum, google'a bakmalıymışım! öyle yaptım:

http://www.wiki-zero.com/...dpa2kvU3BlZWRfb2ZfbGlnaHQ

neymiş? saniyede 300 bin metre imiş; km değil!

speed of light yazarsanız doğrudan da görebiliyorsunuz.

bilmemek ayıp değil azizim, bildiğini sandığından çok emin olmak ayıptır ki akla dunning kruger sendromunu getirir.

neyse, çuvaldızı da kendime batırayım bari: evliyaların uçuş hızı olan 90 km/saniye, 90.000 metre/saniye olup, ışık hızından düşüktür. yani evliyalarımız fizik yasalarını ihlal etmemektedir. ilk entryde yaptığım hesap yanlış.
verdiğin linkte de saniyede 300 bin km yazıyor aq. Ne anlatıyon anlamadım ki.
güncel Önemli Başlıklar