bugün

evlenmeden önce kimse gerçek yüzünü göstermez. çünkü gösterince "ya bütün sırrı bozdun" deyip kaçıp gidiyorlar.

bunu demeyecek olan iki insanın birbirine rast gelmesidir asıl mesele.

dürüstlüğün ne yazık ki prim yapmadığı bir devirde iki insanın birbirine karşı dürüst davranması kadar değerli bir şey var mıdır?

eğer bir insan bu değerin farkındaysa; çözümü gerçekleri gizlemekte değil, gerçekleri açığa çıkarmaya rağmen kaçıp gitmeyeni bulmakta arar.

ve bunun sonucunda her şeye rağmen topluma örnek bir çift olmaya çabalamak, insana paha biçilemez bir manevi doyum getirir.
Evlilik resmiyetten uzak yaşanmalı. Bayılıyorum resmi nikah kıymayıp beraber yaşayanlara. Olmaz ise ayrılıp bitiriyorlar. Resmi nikahlı 1 gün geçir ertesi gün boşan ömür boyu nafaka ödemek zorunda kalıyorsun. Şimdi hangisi daha iyi sorarım size.
ne çıkarsa bahtına.
Şirket ortaklığından farksız bir hal almıştır maalesef.

Sevgi, sadakat, bekleyiş gibi tüm değerler "evrensel biçimde dayatılan algı" sonucu piç edilmiştir. Piç edilmekle kalmamış zıttı olan tüm değerler adeta kutsanmıştır.

Ama biz bu evrensel algıya karşı duran yerel direnişçiler bu ahlaki yozlaşmanın mimarı olan küresel gücü elbet devireceğiz!
Kumar ama oynayanın zeka seviyesine göre kazanma oranı artan bir kumar.
yaşanması muhtemeldir. kurtuluşun yoksa, zevk almaya bakacaksın.
kumar değil kaderdir. yaşayın korkmayın.
Herkeslerin bilmesi gerken gerçek.

iyi mi kötü mü evlenince artık ne çıkarsa bahtınıza.

Evlenmeden önce kimse gerçek yüzünü göstermez.

tam anlamıyla huyunu suyunu bilemezsin aynı evde yaşaman gerek illa ki.

22-24 yaşında evlenmiş çoğu kişi sakın evlenme çok pişmanım diyor.

Ne yalan söyleyim liseden beri 30 dan sonra diyordum şu an 32 diyorum aq.
karşındaki insanı, bir ömür boyu seveceğine bahse girerek, olan olmayan her şeyinin yüzde ellisini ortaya koymak, evliliğin bir kumar olduğunu kanıtlar.

bazı yerlerde 1/3 şeklinde de oran verilebilir, dikkat.
güncel Önemli Başlıklar