bugün

Senin ailen, benim ailem çekişmesi.
Bir olamıyoruz, birlik olamıyoruz efenim!
Evlilik adı altında çağın algısına öyle bir boyun eğiyorlar ki.. Aslında neyi kaybettiklerini farketmiyorlar. Bu konuda erkeklere daha acıyorum. Para olsun, fotoğraf çekilirken girdikleri binbir maymun hal.. * çok komiğime gidiyor bu fotoğraf pozları. Neyse daha çok şey sayardım da bu kadarı bile yetti.
Damat sagmal inek gibi gelene gidene para vermesi.

Gecekondu da yasayan allahin kezolarinin damattan lüks daire ve lüks esyalar istemesi
Hanımın yemekte salçayı, tatlıda şekeri tutturamaması. Yesen dert yemesen dert. Evli olmadığım halde midemi kaldırıyor bu ihtimal.
Şimdiye kadar evli erkeklerden duyduğum tek söz evlilikten soguma sebebim. Neymiş "huzur olsun diye alttan almalıymışım!" ben herşeyi alttan alırsam huzurum olmaz ki.
evlilik.
her bokudur. ulan aklı başında olan erkek evlenir mi. evlenip balayına gideceğime bekar kalıp alayına gitmek var. akıllı olun. evet.
Senin evliliğin üzerine çıkar ilişkileri kurulması. Kalp kırar rencide eder.
ne bekarlik sultanliktir, ne de evlilik tek basina kurtulus.
aslolan, imtihanin farkinda olmaktir.
Seks olayının bir noktadan sonra göreve dönüşüyor olması.
ağız kokusu, aynı tuvaleti kullanma, yarın hiç yokmuş gibi harcamalar, "onların var ama" ile başlayan boş kafayı susturmak için yapılacak boş harcamalar.
sevgiliyken; öksürdüğünde bile başını çevirip ağzını kapatanlar, evlendiğinde ise;
sofrada ağzını sonuna kadar açıp geğirmeye başlayacak...
kocanız; patır patır sıçarken tuvalette;
''ulan tuvalet kağıdı niye yok burada amına koyem'' diye haykıracak.
karı ise;
''lan herif git o ayaklarını yıka sonra gel yatağa...''

şeklinde bir sürü diyalog olacaktır.
Güvensizlik, takip etmeler, gizlice telefon karıştırmalar, yalanlar...

Kısaca partnerinize yeteri kadar güvenmiyorsanız bırakın evlenmeyi sevgili bile kalmanın manası yok. 3 yıl sonra güven problemleri yüzünden tartışarak ayrılacağınıza birbirinizin gözünde iyice alçalmadan seviyeli bir şekilde birlikteliğinizi hemen bitirin.
sonrası kadar değildir.
ikinci gün başlar senin ailen,benim ailem kavgası,halının altına itilen kıllar,yatak odasında sigara içtin,klozeti kapatmadın,elini mutfakta yıkadın,yerleri bana sildirdin tartışması.
ne bileyim böyle göt göt bi şeyler. ıyyk.
Salak bi partnerinizin olması yeterli bence.
görsel
ticaret .
görsel
Dantel. Hiç haz etmiyorum.
Şiddet. Fiziksel ya da psikolojik her türlüsü .
Eslerin birbirini aldatmasi.
Fiziksel ve zihinsel siddet.
Cocuklar uzulmesin diye susmak.
Ese ekonomik bagimlilik.
Bir insana sirf esinin ailesinden diye zorunlu katlanmak ses cikaramamak.
şüphesiz ki evlenilen kızın türbanlı olmasıdır. adam harakiri yapsa daha iyi. evlerden ırak.
Evli olmasına rağmen yeni arayışlar içinde olan müminler! Siz müdiş bir detaysınız. Evet
salonun ortasına atılmış bir çift çorap görmek.
Sadece o kişiyle değil tüm ailesiyle evleniyor olman. O yüzdendir ki hümanistlik kasmayı bırakıp evleneceğiniz kişinin etnik kökenine, dinine, nereli olduğuna, o yörenin, o etnik kökenin, din anlayışının, adetlerinin gelinden ne beklediğini iyi okuyun iyi araştırın. hatta evlenmeden önce içlerine girip sizden önceki gelinlere nasıl davranıldığını çok dikkatli izleyin. Gelinler ne giyiyor? Kim hizmet ediyor? Nasıl konuşuyor? Eğer ben onu seviyorum yaa'cı olursanız tebrikler kalan ömrünüzü bir hizmetçi, alt sınıf varlık olarak geçireceksiniz.
güncel Önemli Başlıklar