bugün

öye bir şeyler duydum . eğer öyle bişey varsa benim için sıkıntı .
evlilerin bu soruya yanıtı : kadın; tabiki öyle der. erkek: kem-küm.
Evet, hep kadinin dediği oluyor.
genelde. evliliğin başına bazı şeylerinin adını koymazsanız adını koymadığınız her konuda son söz kadından gelir.
çevremde gözlemlediğim bu. gerçekten böyle mi?
mümkün değil.
adam değilseniz öyle olur.
her zaman adamın dediği olur.

adamlar da karılarının ve çocuklarının istediği olsun diye çabalar zaten.
Tuzlu su ve çapalamayla evet.
Çevreye hep senin dediğin oluyormuş gibi gösterip, aslında eşinin dediğini yapıyorsun.*
Arada bir kocanın dediği de oluyormuş evli arkadaşların dediğine göre. Tamam karıcım diyorlarmış oluyormuş.
yakında, ayna üzerine yaldızlı " kadının dediği olur" asılmalık çerçeveler çıkacak, birir tane edinin, rahat edersiniz.
Yok be gülüm nerde..
Bizde hep göze göz dişe diş, hep bir canhıraş mücadele. Artık kim kazanırsa. Kazanan galibiyet sevinci yaşarken kaybeden bir sonraki müsabakaya hazırlıyor kendini.
Ah nerde o günler tru. Keşke öyle olsaydi.
evlenen taraflar kadınsa evet her zaman öyle olur.
eşitlik evlilikte güzel bir kelime. büyük konuşmak gibi olmasın öyle bir duruma müsaade etmem, evladımın bile fikrini alırım. gerçi hoş, evliliğe sıcak bakan biri değilim
içeriden bildiriyorum hayır. Yani bizim evde hayır. Evimin beyi ne isterse o olur ama tabiki benimde fikrimi sorar.
Efendi köle ilişkisine evlilik demek de ne bileyim...
Elbette eşlerin cinsiyetten bağımsız olarak (dolaylı olarak bağlı olması bir şeyi değiştirmez) birbirlerinden üstün oldukları alanlar vardır. Tam da burada birbirlerinin eksikliklerini (?) tamamlayıp bir karar almaları gerekir.
Tabii ütopik gelmiştir bazılarına.
benim evliliğimde evet idi.
çantamı alıp çıktım evden. boşandık. türk de değildi.
klişeyi tekrarlayalım o zaman. evilikte son sözü hep erkek söyler ama genelde o söz " peki karıcım " olur.
kadınların erkekler üzerinde iktidar olma yetisi vardır. bütün dünyaya kükreyen ve hakim olan erkek, bir kadının yanında uysal bir kedi olabiliyor. bu bağlamda evlilikte kadınların yaptırım gücü istisnalar hariç çok fazladır.
True yine vizyonlu bir erkek olarak Bi adım sonrasını düşünüyor.

Bi adım öncesini de başaramıyor.

Bu adam niye böyle lan.
Meriç ruhlu Kole bir damsalak isen evet. Yoksa ortaklasa hersey.
valla nasıl oluyor anlamıyorum ama hep hanımın dediği oluyor. sevgiliyken baskın olan bendim. evlenince saldım ipleri, sakalı hanımın eline verdim.
2 şekilde oluyor:

1. Kadının dediğinin olduğu zamanlar
2. Erkeğin kendinin dediği oldu sandığı zamanlar.
bence öyle oluyor aq. o zaman neden evlenimki .. resmen özgürlüğümü veriyorum.
üzgünüm beyler ama evet.