bugün

Evliliğin ilk 1. Yılı

Hayatım gelir misin bir saniye bir şey söyleyeceğim.

Evliliğin 5. Yılı

Herif/karı gel la iki dakika patlayacan mı?

Maaiesef.
Eğer doğru kişiyle yapılırsa dünyanın en güzel şeylerinden biri.
bende 1. yıl ne ise 16. yılda aynı çok şükür. odunluğum ve öküzlüğümden hiçbir şey kaybetmemişim.
görsel
bütün derdi kederi bi tarafa bırak bu hayat yalnız zor be.
Hayalimdeki şekliyle Türk gelenekleri çeliştiği için bir gün evlenirsem çok sıkılırım gibime geliyor. Yani istediğim şekli şu: resmi ve dini nikahımız kıyılacak ama biz bazen ayrı evlerde kalacağız. Yani haftanın bazı günlerinde birbirimizde kalacağız, bazı günler iki taraf da kendi evinde takılacak. Arkadaşlar, özlemek lazım. Bir de evlenince aynı yatakta uyuma zorunluluğu sizi de boğmuyor mu ya? Yanımda biri yatarken rahat uyuyabileceğimi sanmıyorum. Bakın, başka bir yere çekmeyin. Bahsettiğim şey cinsellik değil. Onun olması gerek amenna ama sürekli Birlikte uyuma fikri bana çok sıkıcı geliyor.
ilk başta bir heves sonrası boşanma hayalleri. Çok zor gerekli mi? Bence değil tşk.
doğru kişi ile yapıldığında muhteşemdir * * *

ama yanlış kişi ile yapılırsa hayatınız siker. ömrünüzün her günü ızdırap ve kahır dolar.
Doğru kişi ile yapılması da yeterli değil.

Ailesine uyum sağlamıyorsanız; sıkıntı.
görsel
Birbirini seven bir erkekle kadının ilişkisini topluma resmi olarak tanıtma biçimi. Peki acaba “ toplum ne der ? “ korkusu olmasaydı ? Ne 19 yaş ve üstündekilerin cinselliği tartışılırdı, ne eşcinsellik ne de evlenme gerekliliği. Toplumun olumsuz tepkisine duyulan korku ve gelenekleri her konuda söz sahibi durumuna getirmek yasal olan özgürlükleri kısıtlayıp insanı patlama noktasına getiriyor ne yazık ki.
Yoksa ben sevgilimle ev tutup yaşıyorum, mahalleye ne ki ? Saçmalık…