bugün

Evlilik sözleşmesinde kişilerin koyabileceği maddelerdir.
Koyacağım ilk madde aldatan kişinin karşı tarafa 500 bin lira tazminat ödemesi, eğer varsa çocukların karşı tarafa kesin velayeti ve çocuklarını veya çocuğunu bir daha asla görememe maddesidir.
Adet günleri haricinde erkek her istediğinde vereceğim maddesi.
Banyo terliğini ıslattı ayrılmak istiyorum.
(bkz: mal ayrılığı rejimi)
bir şahsın kokoreçten kelle paça şırdan vb. yiyeceklerden tiksinmesi durumundahahahaha.

ay gülmekten yazamadım dur. tiksinilir mi be kokoreçten.

(bkz: kokoreç candır gerisi heyecandır)
şahsi bir şekilde yorum yapmak gerekirse; evlilik sözleşmesi benim için daha evlenmeden boşanırsak ne yaparız ayarında bir şey oluyor. kendi gördüğüm kadarıyla evlilikte geleneksel adetlere bağlı kalmayan evlilikler max. 2-3 yıl sürüyor sonra karşılıklı anlaşmayla ayrıldık deniyor. (bkz: ünlüler)
Evliliği başlarken bitiren; anlaşmalı çiftleşmeye götüren maddelerdir.

Evlilik sözleşmesi " iyi ve kötü gün de; hastalıkta ve sağlıkta hep yanında olacağıma söz veriyorum, seni seviyorum."
ironik olan bence evlilik denen durumun kendi başına sözleşme olması. Şunu anlatmaya çalışıyorum. Hukuk irade beyanı ile ilgilenir . Bazı durumlarda sözleşme beyan ile kurulsa da şekil şartlarına sahiptir.

Evlilik akdi bir sözleşmedir ve şifahi olarak evet dediğimiz anda kurulur ancak usulüne uygun şekilde yapıldığı zaman hukuki sonuç doğurur.

imam nikahı denen dini nikah ve resmî nikah denen resmî evlendirme memuru önünde açıklanan irade beyanı şartı aranan evliliğin en temel ayrımı budur.

Siz imza atarken özel olarak belirtilmese de evlilik hüküm ve sonuçları itibariyle bazı yaptırımları da beraberinde getirir.

Mesela mal rejimi konusunda beyanda bulunmasanız bile hukuk ortak mal rejimini benimsediğinizi varsayar ama mal ayrılığını kabul etseniz ki bilinen " evlilik sözleşmesi " budur ikamet edilen evin mülkiyeti diğer eşe bile ait olsa kanun koyucu kadının menfaatleri gereği aile konutunu satmanıza imkan tanımaz.

Diyeceğim medeni kanunu okuyun yoksa neye imza attığınızı bile bilmeden kendinizi hukuken bağlamış olursunuz.

Ha bu dediğim mutsuz olursanız önemli. Mutlu olanlar için hukuk orada uzakta bir köy. Gitmesek de görmesek de bildiğimiz bir yer gibi.
güncel Önemli Başlıklar