1. 1.
  evlilik, insan cinsiyetlerinin oluşturduğu kordinat sisteminde, maddesel bakışla, ihtiyaç duyulmayan bir kurumdur. cinsiyetlerin kendilerini kontrolsüz ifadelerini göz önüne aldığımızda, bu kurumun sadece kadına hizmet ettiği, erkeği ise köleleştirdiği apaçık ortadadır. türün devamına ilişkin kontrolsüz ifadeler şunlardır :

  1) kadın, mevcut şartlarda, doğuracağı yavruya en iyi babalık yapabilecek erkeği seçer. (kadınların bencilikleri ve güce tapmalarıı bundandır). bu açıdan, en sevdiği rakibe, bir erkekle olandır. (bara yanımızda bayanla girdiğimizde satışımızın artması bundandır) (ulan ne zavallıyız be, hep nesneyiz lan)
  2) erkek, kendi genini devam ettirmek ister. dolayısı ile, dölleyebildiği kadar çok dişiyle olmak arzusundadır. ( erkeğin, partnerinin önceki ilişkilerine tepkisi bundandır, rakibi alanına girmiştir, hatta ondan üstün bile olabilir). toplumsal kuralları bir kenara koyarsak, erkekteki altadma istidadının fazlalığı bundandır.

  devam edeceğiz..
  2 ... shreddinger
 2. 2.
  (bkz: evlilik kurumunun kadınlara hizmet ettirtmesi)
  1 ... uniquee
 3. 3.
  öyle de olacaktır. evliliğin amacı zaten kadını ve çocuğu, nesli korumaktır. kimden erkekten. erkeğin korunacak bir tarafı yok. bunun hakkında konuşmak bile abes.
  -3 ... selia
 4. 4.
  kadınların da erkeklere hizmet etmesi ile karşılanır. nankörlük etmemek lazım.
  ... abica