17 25 arasıymış.
Diyanet işleri tavsiyesi.
konu kilit.
28 civarı kadın için, 30 civarı erkek için, diye düşünüyorum.
Parayı bulunduğun yaş en ideal yaştır. Yoksa evlenilmez azizim.
Diyanete kalsa kız çocukları ilk adet döneminden sonra evlendirilmeli zaten, bu çöplük yuvasının ne dediği önemli değil, en ideal evlilik yaşı 28 civarıdır.
26. Kadın için en ideal yaş. Fazla ileride de olmaması lazım. Doğurganlığı etkiliyor çünkü. Erkek için 30lu yaşlar ideal. Erkekler geç olgunlaştığı için anca olur.
en az 25 falan. akılın, kişiliğin vs tam oturduğu yaşlar. bir evin ve bir insanın veyahut birleşen bir hayatın sorumluluğunu alabilecek yaşlar.
kadınlar için 26-28, erkekler için 28-30 net.
kendini en uygun hissettiğin yaştır.

Bırakın şu saçma sapan genellemeleri yahu. Ne yani ben şimdi 29 yaşındayım ideal değil mi.. benden erken evlenen arkadaşlarımı da görüyoruz.. bazısı mutsuz hatta boşananlar falan var. bu işler kısmet meselesi. sırf bu işlerin yaşı var diye oldu bittiye mi getirelim. Yemin ediyorum allahın gücüne gitmesin ama şu fetvaları duyunca kendimi sikesim geliyor..
işinin olduğu yaş.
Sorumluluk alabilecek olgunlukta bir yaştır. Ben 27 yaşında evlendim mesela. 25 ten itibaren evlilige hazir idim.
Erkek için 29 tecrübeyle sabit.
kişiye göre değişir. bazısı yirmili yaşların başında evliliğe hazırdır, bazısı için ise otuzlu yaşlar bile erken.
Buna bırakın da insanlar karar versin yahu..
26,27 kadın,
30,31 erkek için.
kadın 26 27

erkek 28 29 idealdir.
Erkek 28-32.
Kadın 26-30.
yirmili yaşların ikinci yarısıdır.
erkek için 25-30 arası.
ideal bir yaş yoktur. evlenmeyin. hayırlı olmayacak ise evlenmeyin. kimse evlenmek zorunda değil.
Yirmi yedi.