bugün

kızına ve piç torununa sahip çıkan mübarek insandır.
kuştur.
kizinin yaptigi hatayi daha buyuk bir hatayla kapatmayip dogru olani yapmis babadir.
Kuş gibi babaDır.

Hani kanadı var yaa.
Godoştur, ılıktır. Laik, seküler babadır.
Adam gibi adamdır.
baba yuregi der susarim. yuzu kizarir falan ama sahip cikar evladina da, evladinin gunahsiz yavrusuna da.
belki kiz tecavuze ugradi.
bi de sanki kizlara evlilik oncesinde cok titiz davraniyomus gibi konusmuyo musunuz? ilerde kizina boyle yapicaksan elin sevgilinin eline degmiycek abisi.
Zor bir başlık. Yoruyor insanı. Ne yapardım acaba ben o baba olsam diye kafa yordum biraz.. Sahip çıkardım kızıma eminim lakin beni o zaman da yorardı ama sahip çıkardım. Zor bir mücadele olurdu.
Olmayan babadır. Baba dediğin böyle bir durumda çeker vurur kızını.
valla evlat sahibi olmadan burada sik sik yorumlar yapmaya gerek yok.
bekara karı boşamak kolay durumu moruk.
Ne yapsın? Sokağa bırakıp iyice daha beter bir duruma düşmesini mi izlesin? Evet kızın yaptığı hatadır hatta ömür boyu affetmeyebilir baba kızını ama sahip çıkmak zorundadır.
alagavattır.
elalem ne der düşüncesi yerine kızına sahip çıkmayı bilen babadır, o senin canın evladın evlilik dışı çocuk doğurmuş diye dışarı atan kaç insan var bu dünyada? hangi çağda yaşıyoruz?
Bekara karı boşamak ne kolay gerçekten. Şimdi Burda çoluğu çocuğu olmayan ergenler abuk subuk yorumlar yapıyorlar. Kolay sanıyorsunuz tekmeyi vurmayı. Gozlerinizden sakınarak büyüttüğünüz, bir gozyasina dünyaları yikacaginiz kızınızınn o hale gelmesinin bir babayı ne kadar yıkacağını tahmin bile edemezsiniz. Ve biz müslümanız unutmayın. Düşene bir tekme de bizim vurmamiz doğru değil. Zaten kız yeterince kötü bir duruma düşmüş zaten yaşayabileceği en büyük hayal kırıklığıni acıyı üzüntüyü yaşamış. Bir tekme de siz vurduğunuz da değişecek mi hersey? Elin oğlu gelip sahip mi çıkacak? Hayır.
Ve sunu hic unutmayin. Herkes yaptigi hatanın hesabını Allah'a verecek. Sana bana bize değil.
Ne babalar var şu dünyada.
hakkında büyük konuşulmaması gereken babadır.
Yorum yapmak için kesinlikle o durumun vahamiyeti içinde olmak gerekir.
Dışarıdan bakınca yorum yapmak kolay kendinizi o babanın yerine koyun ne yapsın sokağamı atsın insan evladına nasıl kıyar tamam hoş bir durum değil ama yapmış bir hata.
Allah herkese hayırlı namuslu güzel evlatlar nasip etsin. Erkeklerin kucağından düşmeyen ardından piç bi erkek tarafından hamile bırakılıp terkedilen değil.

Hazır değinmişken kızların aklını çelip kullanan ardından siktir çeken erkeklerin 7 ceddine aynı muameleyi merzifon eşekleri çeksin.
Babadır ve her baba gibi bir bebeğin ne olursa olsun dünyadaki en masum varlık olduğunu bilir. Ve annesine olan saygısı gibi anne olan kızına da kötü davranmayacaktır elbet.

Çünkü ne olursa olsun o annedir ve yavrusunun ona ihtiyacı vardır. Kızının da kendisine ihtiyacı olduğunu bilir.bir baba böyle olur.
Öz kızını evlilik dışı çocuk yaptığı için dışlayan , onu evden atan , hatta onu öldüren insanlara gelirsek onlar kesinlikle acı ve pişmanlık içinde ölürler.

Elalem ne der diye yaşayanlar hep sonradan tongaya düştüğünü anlar zaten. Misal bir adam , arkadaşına sürekli : " kız çocuğuna doğumgünü mü yapılırmış , kız çocuğu bisiklete mi binermiş , kız çocuğu başı kapatılmalı " vs vs deyip memur arkadaşını gazlayıp duruyormuş. Sonra bu gazladığı arkadaşının kızı baba baskısı yüzünden çok hata yaptı. Ve 17 yaşında kocaya kaçtı genel tabirle. Dünyalar güzeli bir kadın hala. Neyse allah ' tan kocası iyi. Neyse gelgelelim facebook çıktı , herkes katıldı. Sürekli arkadaşını goygoylayan adamın fotoğraflarına bir bakıyor adam : kızlarına doğumgünleri yapmış hep bu kişi , eski fotoğrafları dahi yüklemiş , kızlar gayet açık giyiniyormuş.

O an insanlara güvenmemesi gerektiğini anlamış olsa da iş işten geçip gitmiş.
evlattır atsan atılmaz satsan satılmaz, ne yapsaydı anadoludaki kırolar gibi öldürüp gömsemiydi.
Çocuğunu koruyup kollayan babadır. Adam gibi adamdır.
Yapması gerekeni yapmış buruk babadir.
babanın görevi çocuğuna(bu durumda kızına) her zaman sahip çıkmak destek olmaktır. babalık objektif bir kavram değildir, subjektiftir her zaman kendi çocuğunu düşünmelidir. ayrıca ne yapsaydı kızını canlı canlı gömse miydi ? yoksa sokak ortasında öldürse miydi ?
her şeye rağmen baba gibi babadır. zor olanı seçerek kızına kol kanat germiştir. büyük bir olasılıkla kendinde de suç aramıştır.
doğu kültürü gibi kolaya kaçıp tüm suçu kızına yükleyip kaçmak yoluna gitmemiştir.
Adam gibi adamdır. Baba gibi babadır.
güncel Önemli Başlıklar