1. 1.
    askerlerin rütberi olması gibi kadınlar evlilikleri rütbe almak gibi görüyor, o ellerindeki alyansda rütbe işareti...
    amaç ve sonuç için yapılan şeyler çok keyif vermez.
    2 ... mukukulu
  2. 2.
    Boşanıp bir de ömür boyu nafakaya mahkum etmekte diğer bir garanti yöntemlerinden. Dikkat edin dostlar Romalılar...
    ... after the event
  3. 3.
    erkeklerin kadınları sömürmediğini zanneden mal beyanıdır.

hayat keşke o kadar toz pembe olsa lan amına koduğumun çomarı. kaç kadın öldürüldü evlilik içinde sadece ona bakman yeterli evlilik kadını garantiye mı alıyor yoksa hayatını mı karartıyor anlarsın??
    4 ... system error
  4. 4.
    günümüzde genelde türbanlıların erkeği sömürmek için başvurdukları ilkel müessese. bir çocuk doğurmaları duba gibi olmalarına bahanedir ve çocuk doğunca ölecekmiş gibi yemeye başlarlar. bunlar ne işe yarar halen çözülememiştir.
    1 -5 ... cehalet felakettir
  5. 5.
    sizleri medeni kanunu okumaya davet ediyorum. bence çok anlaşılır bir şey.
    ... damdakimaymun
  6. 6.
    insanlar düşünen bir hayvanız.
    Gibi anladım.
    ... atlant isten gelenadam
  7. 7.
    KURACAĞIN CÜMLEYi Öğelerine ayırıyım ben .
    4 ... sososo
  8. 8.
    Garantiye almak değil de karşılıklı destek olabilecek birini bulmak bence. Hastalandığında yanında olan, üzüldüğün zaman koynunda ağlayabileceğin, mutsuzluktan dibi gördüğünde bile yanıbaşında olup ellerinden tutabilecek biriyle olmak bence evlilik. Düşünsene o kadar kötü bir haldesin ki aynada kendine bile bakmak istemiyorsun ama biri o halinle bile seni seviyor. Bu erkekler için de geçerli. Evliliğe bu açıdan baktığınızda evet kendinizi garantiye alıyorsunuz, ama aksi çıkma durumu da çok büyük. Maddi açıdan baktığınızda kadınların bir çoğu bu yüzden evleniyor diyebiliriz. Ama maddi anlamda evlendiğinde hiç bir statü atlamayacak belki de yaşam standardı biraz daha düşeceği halde evlenen kadınlar da var. Bunun nedeni de kendini duygusal anlamda garantiye almak... Sevdiği insan ile huzurunu elinden geldiğince garanti altına almak diyelim.
    ... sigun
  9. 9.
    Evlilik de değişime uğramalı yoksa kimse evlenmeyecek, evlenmek istemiyorum.
    Ananem ve annem dönemi evlilik yapısını 2019 yılına adapte etmeye kalktığımda ki, Türkiye de maalesef bu böyle, her şey gelişti, evlilik kurumu gelişmedi... Sorunlar çıkıyor..
    Mesela,
    Kızın çok iyi bir kariyeri var, ama düğünde şu kolu ve boynu saran ve belki hayatında hiç kullanmayacağı ve kullanılmaması gereken trabzon hasır altın seti neden aldırır? Çünkü evrilmeyen bir evlilik kurumumuz var ülkede. Şey siz ne diyor buna? Örf ve adetler saçmalığı.... Sinsilesi....
    Evlilikten tırsıyorum, iki kişiden çok ailelerin anlaşması odaklı seçimler yapılıyor.
    Neden erkek kadından fazla kazanıp çalışmak zorunda da, kadın çalışmasa da olur diye bir opsiyon var.
    Özelikle evlendikten sonra neden kadınlar çalışmak istemez?
    Evlilik neden bir kısıtlama? Neden dayatmaları var? Neden evliysem artık dikkat etmem gerek? Neye dikkat etmem gerek? Evli barklı kadınsın söylemi neden var?
    Evlilik çağımız koşullarına uyarlanırsa, eski annem dönemi klişeleri yıkılırsa daha rahat daha huzurlu daha az korkusuz bir şekilde evlenebilir bence insanlar...
    Biriyle evlendiğimde üstüme kalacakmış gibi hissediyorum, hani adam içkici kumarcı çıkacak, sabaha kadar içip gelip, akşama kadar uyuyacak, ben çalışıcam... Yada erkek de öyle hissetmiyor mu?
    Kadın çalışmıyor, evinin kadını, öğlen kalkıyor, akşama kadar evde boş oturuyor, Kendine bişey alacaksa kocasından para istiyor... Ne bileyim evlilik bu değil... Yaşıt olduklarını farz edelim,
    Erkek üniversitede dirsek çürütüp, meslek ve para sahibi olmak için yıllarını verirken, kız annesinin dizinin dibinde keyif çatmış.
    Sonra bir de adamın kendisine yetemediğini söylüyor... Hiç adil değil... Evlilik erkek için tuzak gibi ama ne bileyim....
    Özetle evlilik şart ve koşullarına ve bakışına da bi inovasyon gerek, yoksa olmaz...
    Bence evlilik öncesi sağlık taraması olduğu gibi, her iki tarafında bir iş sahibi olması ve aktif çalışıyor kuralı getirilmeli,
    Evlilikte kazanılan mallar gibi bir söylemin söz konusu bile olmamalı, böylece zengin erkekler kullanılmamış olur yani erkek kazanıp almışsa mallar onun, kadın kazanıp almışsa kadının, bireysel ama bütüncül bir yaklaşım olmalı
    Çocuklar için bir ortak hesap ama sadece çocuğun kullanımı ile sınırlandırılmalı.
    Hastalık sağlık durumu.. işte orası seçtiğiniz kişinin vicdan ve merhametine kalmış bir konu, kavun değil ki koklayarak anlayalım... Şans mı desek, iyi insanlarla mı karşılaştırsın Allah desek bilemiyorum...
    ... hostesgorunumlupilot