1. 1.
    kocasının parasını çatır çutur yiyen kadındır.

bu evlilikte kocanın ne kadar salak olduğunu görürsünüz.
    3 -3 ... kisma
  2. 2.
    Aklini kullanmis, manevi tatminkarliktan vazgevip secimini somutluktan yana kullanmis kadin.

Burda soylemek istedigim buyuk cuk degil, buyuk pirlanta, buyuk ev, buyuk para kasasi, buyuk bir bahce ve genis bos zaman.

Boyle bir evlilikte erkek guzel bir kadinla evlenmis olup guzel bir meme avuclayacak ve evde kendi acisindan kaliteli vakit gecirecek. Kadin ise; esinin banka hesabini kontrol etmeden para harcayacak ve her zaman mutlu olacak.

Gercekten sevip evlenenler zaten bi zaman sonra maddi sikintilardan kaynakli tartismalara baslayip sonunda Olay baska boyutlara ulastigindan siddetli gecimsizlik adi altinda bosanmayla sonuclaniyor.

Mantik evliligi yapanlar ise; ki bunlar rahat bir hayat suruyorlar. Iliskilerini diger faktorlerden oturu ayakta tutabiliyor.

Mutluluk evlilikten degil. Kandirmayin kendinizi.
    2 -2 ... baldizim perdeyi takmayinca ben baldizima
  3. 3.
    Hiçbir şeyi yokken bir adamla evlenmiş evlilikleri süresinde eşinin trilyoner olduğu bir kadın biliyorum.

Evi gezemeyeceğiniz kadar büyük, aklınıza gelebilecek her türlü etkinliği yapabileceğiniz alanı var.

istediği her şeye sahip. Çocukları kolejde okuyor. 3 tane yardımcısı var. içinde maddi yönden hiçbir ukdesi yok.

Bu bayram 1 hafta için çocuklara özel dizayn edilmiş bir otele 20 bin lira gibi bir rakam vereceklermiş.

Ama şöyle bir cümle kuruyor.

‘’Eşimin hiçbir şeyi yokken sahilde yediğimiz dondurmayı özlüyorum’’

Eşi kadını aldatıyor, kadın bunu biliyor ama sesini çıkaramıyor.

Uzaktan bakınca muhteşem bir hayat yaşıyor olsa da içeriden bakınca huzuru yok, mutlu değil.

Her şey para mı? Bir yere kadar gerçekten para ama bir yerden sonra maneviyatı karşılayamıyor. Evli olup mutlu olan kadın sevilen kadındır arkadaşlar. Zengin koca bulmuş kadın değil.
    11 -2 ... hamile taklidi yapan panda
  4. 4.
    burada yazar olmayan kadındır.
    ... lysimachos
  5. 5.
    Ya yeni evlidir ya da kocası başına vur ekmeği al karakterindedir.
    ... senkimbenkim
  6. 6.
    her evlilik sözlükte yazıldığı gibi olmayabilir.
    ... monk of monkmountain
  7. 7.
    Açık evlilik yasiyordur. Kocası ara sira kacamaklar yapmasina musade ediyordur.
    -1 ... cavaceylan