1. 1.
  günümüz türkiye'sinde artık tartışılmaya açılması gereken konudur.

  işim dolayısıyla sık seyahat eden bir insanım. bunun sonucu olarak da otellerde kalıyorum. otel ücretini iş yerim karşılıyor tabiki.

  neyse. gene bir gün seyahat için bir şehire gittim. işimin o günlük kısmını hallettikten sonra yorgun argın vaziyette kalacağım otele gittim. resepsiyonda giriş işlemlerimi yaparken sarmaş dolaş şekilde bir çift çıkageldi.

  o an yorgun bedenime bir irkilme geldi. ama belki bu çift evliydi günahlarını almamalıydım derken, resepsiyon görevlisi sarmaş dolaş olan çiftin nüfus cüzdanlarını istedi.

  nüfus cüzdanlarına göz ucuyla baktim ve manzara beni yanıltmadı. soyadları farklıydı. medeni durumları bekardı.
  işte artık benim sıram gelmişti. resepsiyon görevlisinin gözlerine bakarak, gözlerimle: "bu kepazeliğin parçası olmamalısın, bu ahlaksızlığa engel olmalısın, kendini düşünmüyorsan beni düşün, bu yorgunluğun üstüne böyle bir olayı bünyem kaldıramazdı. nasıl uyuyacaktım? bütün gece o gayrimeşru çiftin zina yaptıklarını düşünecektim." dedim

  ama resepsiyon görevlisi hiç oralı olmadan bu rezilliği bile bile kayıt işlerini tamamladı. bu esnada dişlerimi sıkmakla meşguldüm. çok sinirlenmiştim. yanı başımda biraz sonra zina edecek bir çift vardı ve ben hiçbir müdahalede bulunamıyordum. böyle bir özgürlük anlayışını kabullenmem mümkün değildi.

  yorgunluk ve sinir katsayım tavan yaptığından bir an önce odaya çıkıp uyumak istiyordum. odanın önüne geldim ve kapıyı açmak için anahtarı yerine yerleştirdim.

  o an kafamdan geçen düşünce hiçbir anlam veremesem de şöyle bir şeydi: "kapı aralandı, inşallah bu kapı ardına kadar açılacak."
  2 -12 ... drzokkk
 2. 2.
  edildikleri için gerçek bir durumu işaret etmemektedir.
  2 ... afrodizyaketki
 3. 3.
  turistik olmayan tüm otellere kabul edilmemesi durumudur.
  1 ... nadiren de olsa severim
 4. 4.
  (bkz: paranın açamadığı kapı yoktur)
  2 ... genc kiz ruyasi
 5. 5.
  söyleyecek pek birşey yok.. boşuna sinirlenmeyin.
  1 ... dkomnenos
 6. 6.
  hemen gidip üzerinize bir ev alır ve bunu tapuyla ispatladığınızda sorun ortadan kalkmaktadır.
  -1 ... fight for rose
 7. 7.
  her kadın erkek illa çiftleşecek gözüyle bakılırsa evli olmayanlar yanyana bile gezemiycek duruma gelicek güzel ülkemde. ya belki gezmeye gittik bi yere ve varpuru kaçırdık, bi yerde uyumamız gerek ve iki odalık da paramız yok, ayrıca sevgiliyiz ya da iki sıradan arkadaşız. illa çiftleşmek için mi otele gidilir? önce zihniyet değişcek.
  3 -1 ... oo may gat
 8. 8.
  biraz dizi izleyen bir otel sahibiyse kendisi bile o odada kalabilir.*
  1 ... hadibakalimhoba
 9. 9.
  otel ile genelev kavramlarını ayırt etmemizi sağlayan kuraldır.
  -3 ... zurriyetsiz
 10. 10.
  Şehir dışına Sevgiliyle birlikte yapılan,
  veya yapılacak olan gezilerdeki en önemli ayrıntıdır.
  ... laboratuvardan kacan virus