bugün

evlendikten sonra kadınların bekar hallerine göre daha kilolu olması durumudur.

tek sebebi illa ki bu değildir ama kocalarının başlarının etlerini yemeleri bunu etkileyen en büyük nedenlerden, ne de olsa ye ye bitmiyor.*
(bkz: hamilelik)
(bkz: doğum)
kocasını zaten avucumda şeklinde düşünmesiyle kendini bırakmasındandır.
insan sevdiği kişiye kapağını attı mı gerisin geri önemli değildir, kime güzel görünecektir, kime kendini beğendirmeye çalışacaktır, bu işlerin hepsi evlenmeden önce yapılan işlerdir.
koca doyurma çabasına düşüp mutfaktan çıkamamak.
evlendikten sonra hayat gailesi artıyor kesin ondan amk. erkekler de kilo alıyor bir de. insanlar kendilerine dikkat etmeyi bırakıyor bildiğin...
spor yapmamak.

tek fark; zaten spor yapmayan kadının, doğumdan sonrada böyle bir girişimde bulunmaması.
şişman olursam kimse beni beğenmez, evde kalırım korkusu son bulduğu içindir. erkeklerde de durum farklı değil zaten. insanlar evlendikten sonra gamsızlaşıp kendilerine bakmayı bırakıyorlar. sonra da ortaya klasik piknik tipler çıkıyor.
kadın milleti evlenince kendini güvende hisseder ve belli şeyleri aştığını yani sağlam bir kapıya kapak attığını düşünür psikolojik baskıdan toplumsal baskıdan kurtulur akabindede çocuk sahibi olur iyice kendini salar kendine zaman ayıramadığını söyler ve bu söz ağızdan çıktığı andan itibaren ablamız kilo almaya çoktan başlamıştır.
emzirmek bir nedendir. doğum sonrası çocuğun iki yaşına kadar emzirilmesi gerekir ki bu da annenin doğum kilolarını en az iki yıl daha muhafaza etmesi anlamına gelir. çocuk annenin nefsinden önce gelir, gelmelidir.
düzenli sex.
benden geçti artık kelimesi yüzünden oluyor bunların hepsi. tamam artık evlendik kendimi kime beğendireyim bahanesi. tartışmaya da girilmez bu kadınlarla

+ aşkım sen evlendikten sonra biraz kilo aldın değiştin sanki
- ee nolmuş yani?
+ biraz dikkat etsen diyorum. ben seni aldığımda böyle miydin?
- ben seninle evlendiğimde 45 yaşında mıydın raaaaşit?
34,35 yaşından sonra metabolizmalarının yavaşlaması, yemeye içmeye dikkat etmemeleri ve hareketsizlik.
evli erkeklerin bekar kadınlara olan ilgisini doğuran etkendir. ama bu büyük bir haksızlıktır. zira aradaki bu fark çoğu zaman doğum kontrol haplarının yan etkisidir. bir sevgiliye prezervatif kullandırabilirsiniz belki ama koca bu konuda daha farklı düşündüğünden kadın da doğum kontrol haplarını kullanmak zorundadır.
nasıl olsa koca buldum ohh sal gitsin,
isimli hayat felsefesinden ötürü yaşanan vahim hadise.

gülmeyin lan erkekler siz de aynısınız.