1. 11.
  alan memmun satan memmun ahali de dedikodusunda.
  1 -1 ... evrenseldudunce
 2. 12.
  Kızlar osmaniye'ye ve osmaniyeli birine kaçılır mı hiç ya naptınız siz.
  Aynı adama kaçmanızdan daha üzücü bir durum.
  4 ... mileva maric
 3. 13.
  Onların kaçacağı varmış. Bahane olmuş.
  3 ... lara croftt
 4. 14.
  Biz buna türbanlı orospular üstünde alfa etkisi diyoruz.
  2 -7 ... gelecege
 5. 15.
  Bu haber beni çok rahatsız etti ya. 18, 21 yaşlarında iki kız ne ara evlendiler de evlilikten bıktılar? Çareyi neden bir erkeğe kaçmakta buldular? Bir de aynı erkek? Bugünde televizyonda denk geldim. Genç bir kız "ben evleneceğim, diploma bana lazım değil." dedi. Liseyi bitirmemiş daha. Adım gibi eminim tüm bunların tek sebebi sevgisizlik. Bizim insanımız sevmeyi bilmiyor. Ne anneler ne babalar. Kötü şeylerden koruma yolunu yasaklarla buluyor ebebeyinler. işte tam da o kötü şeyler diye düşünülenler kurtuluş oluyor kızlar için.
  6 -1 ... vasilissa
 6. 16.
  tiplere bakın.
  ufacık yaşta evlendirilip ne çocukluğunu ne gençliğini yaşayamamış insanlar birkaç güzel söze kanıp yuvalarını yıkıyorlar. bu kızları birkaç tatlı söze kanacak kadar nasıl bir hayatı ailesi ve kocaları yaşatmış, düşünsenize...
  yok bunlar iyi hayat yaşamış ise, birkaç söze kanıp yuvasını yıkıyorsa bunların evlenmeye akıl sağlıkları yeterli değil, bunları kim evlendirmiş?
  adet oldun, memeleri büyüdü, evlilik çağına geldin diye rapor verilip de evlilik izini mi alınıyor?
  namus sorumluluk sadakat aile saygı konusuna girmiyorum ki bu kaçan kızları bu konuda suçlayıp onlara söz söylemek haksızlık olur.

  evet, bu kızlara namus sorumluluk sadakat aile saygı konularında söz söylemek gerçekten haksızlık olur.
  allah bile can veriyor namaz kıl diyor.
  karşılıksız bir şey yok.
  biz bu kızlara ne verdik de ne için suçlayıp bunları hakir görüp ayıplayacağız?
  bu kızcağızlara ne çocukluğunu ne gençliğini yaşatmadan, 18 yaşına gelene kadar "sen kızsın, otur, kalkma, yapma, yasak, günah, gülme, oynama, hoplama, zıplama, bakma, gezme, konuşma, böyle giyinme" diye baskılarla kısıtlamalarla büyütüp, 18 yaşına gelir gelmez (çoğu 18'e basmadan) benim gibi öküze bu kız çocuklarını verirseniz böyle kaçarlar.

  evet, ben bir öküzüm.
  böyle yetişmiş bir kız çocuğu ile evlensem ona bir kadın bir eş olarak değil de ona bir çocuk olarak davranmam gerek.
  bu kız çocuğuna kocalık değil de babalık yapmalıyım.
  ona erkeklik değil arkadaşlık yapmalıyım.
  daha vücudunu zevklerini tanımamış, fantazileri olgunlaşmamış, bir ev aile eş sorumluluğu alacak yaşa gelmemiş, beden 18 yaşında olsa akıl yaşı olarak henüz 10 yaşında olan bu kızı koynuma nasıl alırım?

  bu kızla evlendiğimde erkeklik kocalık nasıl yapılırdan önce çocuk psikolojisini öğrenip bu insana nasıl davranılır demek önceliğim olmalı.

  bu kız çocukları babasının evinde misafir, kocasının evinde emanet olur.
  allah'ın bize emanetidir bu kadınlar kızlar.

  ooof ya kime ne anlatıyorum ki?
  buna neden olanlara ağız dolusu küfür etmemek için şimdilik the end...
  2 -2 ... thebiggraywolf
 7. 17.
  pubg oyun heralde de eskisi gibi sadakat yok. ben bu evlilerden bıktım. işte kocayı bulmuşsun git ötede oyna benden sana yar olmaz. eşlerine aciyorum ne hayallerle çalışıyorlar eşleri sosyal medyalarda fink atıyor. ha benim yerime başkası olsa ekmeksiz götürürdü. evli kadınların bazıları kocasından daha iyi şartları sağlayanlara fırtma derdindeler. ama bunun en büyük suçlusu kanun ve koyucuları bak bakıyım altadan eşe bas tazminatı ya da hapse at aklı başına gelsin. geçenlerde bir haberde maaşı olan kadın kocasını aldatmış hakimde mahkeme sonuçlanana kadar işsiz kocaya eşe tazminat vermeye hüküm vermiş. adam boynuzu yidiğine mi yansın yoksa işsiz o parayı ödemesi kadın o parayla sevgilisiyle eziyor olmasına mı? her erkek maalesef kaldıramıyor ve cinnet geçirip cinayet işliyorlar. kadın erkek eşitliği sağlanmalı ve her iki tarafa şiddete hayır.
  2 -1 ... minmimeranim
 8. 18.
  bunlar simdi oyun oynamaktan evde hic yemek, iste yapmamislardir.
  2 ... toskaa
 9. 19.
  Adam fannymagnet yazmış resmen. ne filmler dönüyor memlekette.
  ... star tirrek
 10. 20.
  tinder'ın amına koyayım arkadaşlar, asıl sikişin döndüğü yer mynet oyun'dur.

  varoştur maroştur belki ama eliniz boş dönmezsiniz.
  1 ... kronik kamil