bugün

genellikle "dişi köpek kuyruk sallamazsa erkek köpek yanaşmaz" şeklinde savunma mekanizmasına sahip kişilerdir.
günümüzde Kendilerine gerek gerçek hayatta gerek sanal ortamda kimi platformlar bulabilen, ilgili durumu zaman zaman evli olan kişinin arzusuyla gerçekleştirebilen, özgürlük çemberini milim milim genişleten varlıklardır.
evli olan arkadaş kadar suçlanması gereken varlıklardır.
başlıkta da dendiği gibi varlıktır. bir sınıfa sokulması düşünülenemez.
eziğin önde gidenidir. zamanında çok acı çekmiş olsa gerek başkalarına da acı çektirmke ister. ne var ki kaybeden hiç değişmez.
(bkz: ezik)
bekar olana 100 kırbaç evli olan ise recm edilir.(arabistanda)
diğer eşin, aldatmaya meyleden eşi neden bu duruma getirdiğini düşünüp ondan sonra olayın tüm taraflarını bir odaya kapatıp kendileriyle başbaşa bırakıp utançtan kızarmış yüzlerine tükürülmesi gerekenlerdir.
evli erkeklerin bu kişilerden şikayet ettiği duyulmamıştır...
iki tarafın da isteğiyle gerçekleşen ve kimseye zarar verilmeyen ilişkilerinden dolayı suçlanan kişilerdir.
insandırlar, duyguları yoğundur, tehlike onlar için fazladan bir hazdır.
belki de kişiler, şartlar ve olaylar bu durumu doğurmuştur.
yargılamak her zaman en kolayıdır... mahkum etmek de...
ancak anlamak, yaşanmışlık ister.
ruhsal bir takintidir. hem evli olanin esini baska biriyle aldatmasi , hem de evli olan biriyle (kadin-erkek) beraber olabilen insanin psikolojik durumunun bozuk olmasidir.
(bkz: ilk taşı günahsız olan atsın)
(bkz: düşünmeden kabul etmek)
(bkz: kalıtsal ahlak normları)
(bkz: tabu)
evlilik denen şeyi bir kurum, bu kurumu da arada sevgi bağı olmamasına rağmen ilişkinin devam edebildiği bir çeşit dokunulmaz cam fanus olarak gören botanikçilerin anlamadığı insanlardır.

insan, mutlu olma savaşı veriyor. mutsuzsa, mutluluk arıyor. durum budur.
Son dönemde neredeyse tüm TV dizilerinde gayet normal bir olaymış gibi gösterilen fakat aslında şerefsizin önde gidenidir.
bir de, evli olduğu halde ilişki yaşayabilen varlıklar olarak değerlendirmek lazım. eşine söz vermiş olan insan, o evli olan adamın ya da kadının kendisinden başkası değil sonuçta. yani evdekine karşı sorumluluğu olan asıl evli olan adam ya da kadındır. o evdekini düşünmemişse dış kapının dış mandalı mı düşünecek?

tanım; bunda bir sakınca görmeyen; "kendime engel olamadım, çok seviyorum" savunmaları ile durumu normal göstermeye çalışan insan.
bu konuya bir tanidigimin yorumu su sekildeydi : parmaginda yuzuk olsa da olmasa da bana yasatacagi duygu ayni. Idi . Kanim donmustu.
amme hizmeti veren, risk alan ama ağzının tadını bilen varlıklardır.

(bkz: sonunu düşünen kahraman olamaz)
Evli bir insana aşık olan insandır.
Aşık olmamış kimse yapmaz bunu.
Dünya ahiret bacımdır, Uzaydan gelen misafir.
Evliliğe gösterilen bir tepki olabilir.

Edit: zevklidir.
ilgili varlıkları kötüleyen varlıkların da çoğunun görüştüğü kişiler varken başkalarıyla da kırıştırmaları...

benim tercih edeceğim bir durum değil, ancak uzun süredir tamamen ilişkisini koparmış, eşinden haber dahi almayan, boşanma tarihini bekleyen ve bu süreçte de ilişkiye girebilen insanlar olabilir. bu durumu şimdiye kadar yaşamasam da benim açımdan sıkıntılı bir durum değil, olabilir.

benim anlam veremediğim nokta olayın yalnızca penisle vajinanın birleşmesi ya da evlilik cüzdanına atılan imzalar olarak bakılıyor oluşu.

yahu arkadaş, sizin başta zihinleriniz sikişmeden duramıyor ki? sevgilisi olup da sosyal medyadan başkalarıyla da mesajlaşan insanın farkı ne? olay yalnızca imza mı?

çoğunuz kötü insanlarsınız ki en başta, sizin doğru budur demeniz kimin sikinde?

sonra neden bekarsın...
yuva yıkanın yuvası olmazmış.
Eşini senle aldatıyorsa yarın seni de başkasıyla aldatır.